Samsung Note 9 ve iPhone XS iki akıllı telefon devi olan markanın amiral gemileri niteliğinde. Yüksek fiyatları ile sık sık eleştiri alan iPhone X ve XS modelleri alınabilecek en iyi akıllı telefon modelleri arasında üst sıralarda yer alıyor. iPhone XS ile tamamen aynı klasmanda yer alan diğer bir cihaz ise Samsung firması tarafından üretilen, Galaxy Note 9 oldu.

Consumer Reports 1936 yılından beri tarafsız olarak tüketici araştırmaları yapan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, akıllı telefon pazarında en büyük payların sahibi olan, Samsung ve Apple firmaları tarafından üretilen Samsung Galaxy Note 9 ve iPhone XS modellerini karşılaştırdı.

Samsung Note 9 ve iPhone Xs

Samsung Note 9 ve iPhone XS Puanları

Consumer Reports tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre iPhone 82 puan aldı. Samsun 93 puan alarak yapılan testlerden daha başarılı bir puan aldı. Cihazların pillerini test etmek için robot teknolojisinden yararlanılarak üretilen bir parmak kullanan Consumer Reports cihazların internette gezinme, fotoğraf çekme, telefon görüşmesi gibi özelliklerini kullanarak batarya ömürlerini test ediyor. Geçen seneye göre kamera ve pil özelliklerinde optimizasyona gidilen iPhone yine de Galaxy Note 9‘un oldukça gerisinde kalıyor.

Samsung Note 9 ve iPhone Xs

Samsung Note 9 mu ? iPhone XS mi ?

Dayanıklılık testlerine sıra geldiğinde ise Consumer Reports’a göre iPhone kullanıcılarının koruyucu bir kılıfa Samsun Galaxy Note 9 kullananlara göre daha fazla ihtiyacı var. Consumer Reports’un diğer bir raporuna göre de iPhone ile sunulmayan hızlı şarj adaptörü de bir eksi olarak belirtilmiş durumda.

Fiyat karşılaştırması yapıldığında ise yaklaşık 8000 TL civarında satılan Samsung Galaxy Note 9 ve XS ise 14.000 TL civarına satılıyor. XS Max’in 256 GB’lık versiyonu arasındaki fiyat farkı da hiç de azımsanacak miktarda değil.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.