Kitap Dostum, dijital kütüphanenizi oluşturarak, kitap dostlarıyla kitaplarınızı ücretsiz olarak takas yapma imkanı sunan, kullanıcıların kitap zevki parametresine göre birbirleri ile etkileşime girebildiği, sosyalleşebildiği ve kitapseverliğin kalbinin attığı yerli bir dijital platform!

Kitap dostları “Kitap Dostum” ile  Zamanın Ruhuna Ayak Uyduruyor!

Günümüzün teknolojik gelişimi, değişen eğitim, çalışma ve yaşam koşulları pek çok alışkanlığımızı değiştirdi diyebiliriz. Bu anlamda sürdürülebilrliği, yenilenebilirliği en çok tehlikede olan alışkanlıkların başında da maalesef kitap okuma alışkanlığı geliyor.

Kitap Dostum

Öyle ki; Türkiye’de 100 kişiden sadece 4 kişi düzenli kitap okuyor. Türk insanı kitap okumaya günde ortalama sadece 1 dakika ayırırken TV izlemeye 6 saat, internete bağlı cihazlar ve online mecralara 3 saat ayırıyor.

Türk insanına göre ihtiyaç listesinde kitap okuma 235. sırada! En fazla kitap okuyan ülkelerin başında %21 ile Fransa ve İngiltere bulunuyor, ardından %14 ile Japonya, %12 ile ABD, %9 ile İspanya geliyor. Türkiye’de bu oran %0.1 Çocuklara kitap hediye edilmesi sıralamasında Türkiye 180 Ülke içinde 140. sırada, okuma alışkanlığında Dünyada 86. sıradayız.Kitap Dostum

İşte bu yüzden kitap okuma alışkanlığının körelmemesi noktasında entellektüel yerli bir sosyal ağ olarak kitapseverlerle buluşan Kitap Dostum mobil uygulaması, 50 binden fazla kullanıcısıyla zamanın ruhuna ayak uyduruyor.

Uygulama kendi kütüphanesine sahip ve içerisinde, 250 binden fazla kitap verisi yer alıyor. 2 yıldan fazla bir süredir onbinlerce kitabın takasının yapılabilmesini mümkün kılan Kitap Dostum uygulaması, “Paylaşmak Güzeldir” sloganıyla yoluna devam ediyor.

Sadece Dijitalde Kalmıyor!

Kitap Dostum, bugüne kadar çok sayıda kütüphane açarak; yaşamın içinde de kullanıcılarına somut olarak dokunabilmesiyle dijital uygulamalar arasında fark yaratıyor. Gönüllü kitapseverlerin katkıları ile Isparta, Köyceğiz, Tokat ve Kocaeli’deki okullarda açılan bu kütüphaneler bugün binlerce okur ile buluşuyor.

Kitap Dostum ile kültürel paylaşımlar yapabilir, entellektüel dostlar edinilebilir, sistemde kullanıcıların paylaştığı e-kitap, makale, dergileri okuyabilirsiniz. Kendi dijital kütüphanenizi oluşturarak, kitap dostlarıyla kitaplarınızı ücretsiz olarak takas edebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde okuyucusuna ulaşmaya çalışan yazarlar ve yayınevleri için de çok değerli bir kaynak olma özelliği taşıyor.

Kitap Dostum

Uygulamanın hem Web’de, hem Android’de, hem de iOS platformlarda uygulaması var. Google Play Store’da 10.000+ indirme sayısına sahip Kitap Dostum uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilir, sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kitap Dostum
Kitap Dostum
Developer: Piyasa Bilişim
Price: Free
‎Kitap Dostum
‎Kitap Dostum
Developer: Piyasa Bilişim
Price: Free

PAYLAŞ
Çok kanallı pazarlama danışmanı, sağlık iletişimi uzmanı, İnovasyon ve Fütürizm meraklısı, marka yönetimi direktörü.