Yıllardan beridir her WhatsApp kullanıcısının hayalidir. Bir hesabını farklı bir telefonda, birden fazla telefonda kullanabilmek ister, istiyor. Yeni gelen güncelleme ile artık WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanmak hayal değil. İki farklı telefon olacak fakat iki farklı telefon numarasına ihtiyacınız olmayacak. Devir değişti!

WhatsApp Hesabını İki Farklı Telefonda Kullanmak: Büyük Devrim

Geçtiğimiz aylarda kullanıcılar gerekli birimlere WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanmak hakkında mesajlar atmıştı. Zaten bu mesajlar sadece yakın bir geçmiş için değil çok uzak geçmiş dönemlerde de atılıyordu. WhatsApp hakkındaki yenilikleri paylaşan bir site bu özelliği doğrulamıştı ve iddiaların gerçek olduğunu yazmıştı. Şimdi ise India Times sitesi WhatsApp’ın bu özellik üzerinde çalıştığına dair bir haber yaptı.

Bu kaynaklar tarafından çok daha yeni bilgiler gelmiş değil. Ancak haberlere göre WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanabilmek artık mümkün olacak gibi duruyor.

Kullanıcılar artık iki farklı cihazdan hesaplarına giriş yapabilecekler. Sohbetler gene aynı şekilde uçtan uca şifrelenmiş olacak. Ancak bu özellikte farklı cihazlara şifreleme anahtarı yapabilmek adına uçtan uca şifreleme özelliğinde bir takım değişiklik olması zorunlu hale gelecek.

İşletim Sisteminde Farklılaşma Olmayacak

Bu özellik herhangi bir şekilde işletim sistemleri tarafından sınırlandırılamayacak. Hem iPhone hem de Android kullanıcıları bu özelliği kullanabilecek. Her iki aygıt kullanıcısı da WhatsApp’ı iki farklı cihazdan kullanabilecek. Kullanıcılar bu yeni gelecek özellik ile beraber artık bir aygıttan çıkış yapmadan farklı bir aygıtta hesaplarını açabilecekler.

Hali hazırda kullanıcılar kayıtlı sadece bir hesabı bir cihazda kullanabiliyor. Eğer ki başka bir cihazdan giriş yapmak istenirse, diğer cihazdaki oturumu kapatmak zorunda. Herhangi bir şekilde özelliğin ne zaman çıkacağı ile ilgili tam bir tarih verilmedi. Özelliğin hayata geçmesi bir çok insanın işlerini kolaylaştıracaktır.

Herkesin işine yarayacak bu özelliğin çıkacağı tarihin henüz belirlenmemiş olmasına üzülmemek gerek. Böyle bir gelişme için uzun süre de beklenebilir, belki de kısa zamanda çıkarırlar. WhatsApp’ın gündeminde olması bile şu an için beni şimdiden çok heyecanlandırıyor. Çift telefon kullananlar için harika bir fırsat.