Gelecek sene Ocak 15 itibariyle mobil internet paylaşımı artık ücrete tabi tutulacak. En çok kullanılan operatörlerden Turkcell bu ücreti tahsil edeceğini açıkladı.

Her ne kadar diğer operatörlerden böyle bir açıklama gelmemiş olsa da zannımca onlar da bu ücretlendirme mekanizmasından kendilerine ekmek çıkaracaklar. Yalnızca Vodafone’un müşterilerinden böyle bir ücret tahsil etmediği söyleniyor. Altını çiziyorum ‘etmediği’ diye bir beyan söz konusu ‘edilmeyeceği’ değil, dikkat çekmek isterim.

mobil internet paylaşımıTurkcell’in ”Mobil İnternet Paylaşımı” için Acı Dolu Mesajı

Turkcell müşterilerine bilgilendirmeyi şu şekilde yaptı;

“15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımı aylık 9 TL ile ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır.”

Mobil internet paylaşımları için Turkcell, ek ücret isteyecek ve yapacağınız paylaşımda tarife 30 gün geçerli olacak 2 GB ile sınırlı. Bu süre içerisinde sadece paylaşım için kullanılabilecek. İster faturalı, ister faturasız veya kurumsal olun, tüm müşterilerin bu tarife için 9 TL’lik bir ödeme gerçekleştirmesi gerekiyor. Paylaşımlı İnternet tarifesi bitimi de olsa kendi tarifeniz dahi olsa tekrardan paylaşım yapacak olursanız 9 TL ödeme zorunluluğunuz devam ediyor olacak.

Kanka İnternetini 5 Dakika Açsana, Bir Şeye Bakacağım”

‘’Kanka internetini açsana bir şeye bakacağım’’ dönemi önümüzdeki yıl itibariyle kapandı gibi gözüküyor. Kimse arkadaşına internet açmak için para vermek istemeyecektir. İnternetiniz bittiğinde artık tek başınızasınız. Yol üzerinde, orada burada, şifresiz bir Wi-fi bulursanız tabi, ne mutlu size.

Sizin için mobil internet paylaşım ücretine 9 TL verip, sizi düşünen arkadaşlarınız olduğunu düşünüyorsanız, ne mutlu size. Benim yok !

Para Kazanmanın Altın Kuralları Vardır

Güncel sistemin bir ‘‘bug’’ını bulursun, gerekli prosedürleri uygular, makul bir fiyat gibi gözüken ücretini de reklamda psikolojik rakamlar yoluyla; 10 TL değil de, “sadece 9.90’’  taktiği ile piyasaya sürersen, sektörden istediğini elde etmen an meselesi bile olmaz.

Sonuç olarak, 21. Yüzyıla bir başlık atacak olsak o ‘‘tüketim çılgınlığı’’ olurdu. Tüketime bu kadar alışmış toplumlar reklam hilelerine karşı savunmasızdırlar. Sürekli tüketim, tüketim ve tüketim = mutluluk.

Ücretli mobil internet paylaşım tarifesine üye olmayacağım, parasını ödediğim tarifemi istediğim gibi kullanabiliyor olmak isterdim fakat bu uygulamaya ne bir tepki geleceğini düşünüyorum ne de tüketilmeyeceğini.

Babalar gibi tüketilecektir.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.