Akıllı telefonlarımızda en çok kullandığımız uygulamalar, anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamaları dersek yanlış olmaz. Bu alanda pek çok alternatif var. Turkcell tarafından geliştirilen BiP Messenger ise ülkemizden çıkan ve yaygınlaşan bir alternatif. Gelin BiP Messenger uygulaması, bizlere neler sunuyor birlikte inceleyelim.

Bir Anlık Mesajlaşma Uygulamasından Bekleyebileceğiniz Her Özellik Burada

Uygulamada anlık yazışma işlevlerini, artık WhatsApp gibi uygulamalardan alıştığımız tüm özelliklerle zenginleştirmeniz mümkün. Gönderildi ve okundu işaretleri, sesli mesajlar, konum gönderme vb. Bu sayede yazışmalarınızda özellik eksiği hissetmiyorsunuz.

Bir diğer dikkat çekici mesajlaşma özelliği de kaybolan mesaj. Bu seçenek sayesinde dilerseniz belirlediğiniz süre sonunda silinecek olan mesajlar gönderebiliyorsunuz. Siz de seksenli yıllarda ve doksanların başlarında Görevimiz Tehlike dizisiyle büyüdüyseniz, artık “Bu mesaj, 5 saniye içinde kendi kendini yok edecektir.” hayal değil, gerçek!

Ayrıca yine WhatsApp uygulamasında olduğu gibi, mesajlaşmaya bilgisayarınız ya da tabletinizden devam edebilmeniz için bir web messenger versiyonu sağlanmış. Bipweb sayesinde telefonunuz kapalıyken bile mesajlaşmaya devam edebilirsiniz!

bip messenger
BiP Messenger, kullanımı yaygın ve yıllardır yerleşmiş olan rakiplerinden oldukça zengin bir özellik listesiyle sıyrılmayı amaçlıyor.

Altı Kişiyle Görüntülü Sohbet Yapabilecekken Neden Bir ile Yetinesiniz?

Uygulama Hangout benzeri şekilde grup görüntülü sohbet özelliğine sahip. 6 kişiye kadar görüntülü grup sohbet imkanı var. Bu sayede BiP Messenger, sizin için yalnızca yazışma ve görüntülü sohbet değil, aynı zamanda bir konferans uygulaması görevini de görebilir.

Emoji mi? Daha iyisi var: Emocan!

Yazılı mesajlaşmada duygu ve ifade belirtmenin yolu, bildiğiniz üzere emojilerden geçiyor. Birbirinden renkli ve sevimli emojiler, mesajlaşmanın ayrı bir boyutu artık.

Kullanıcılar, kendilerini ifade eden yeni ve farklı emojileri ekleyebilme özelliğini seviyorlar. Örneğin; WhatsApp emoji ekleme en popüler Google aramalarından biri.

BiP Messenger emojiler
BiP Messeger ile sözün bittiği yerdeyiz… Ayrıca galiba bu emocanlar İpek’e yazıyorlar. Kaynak : Turkcell

BiP Messenger da bu konuda oldukça zengin imkanlar sunuyor. Emojiler, Turkcell’in sevimli tiplemeleri Emocanlar, CAPS ve çıkartmalar ile gönderebileceğiniz ifadeler çeşit çeşit.

Uygulamada göndermek istediğiniz ifadeler için anahtar kelime girerek arama da yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda kendiniz de emoji ekleyebilir, kendi CAPS’lerini yaratabilirsiniz.

Uygulama ile gelen bazı çıkartmaların ünlü çizer Yiğit Özgür tarafından BiP Messenger için özel olarak hazırlandığını da eklemeliyiz.

Uygulamanın bu önemli alanda bu kadar artısı olunca, bize sadece kullanıcılara hayırlı CAPS’ler dilemek kalıyor.

MSN Günlerinden Özlenen Özellik: Titreşim Gönderme

Sohbet partnerinizin size yeterli ilgili göstermediğini mi düşünüyorsunuz? O halde siz de MSN günlerinden kalma, karşı tarafı bıktırana kadar titreşim gönderme imkanını özlemişsiniz. Teknolojinin bu kadar geliştiği, iletişimin bu kadar yaygınlaştığı günümüzde insanları ağız tadıyla trolleyebildiğimiz bu özelliğin yitirilmesi ne acı değil mi?

Mesut olun! Turkcell yitirilen bu değeri geri getirmiş! Üstelik bu kez gerçekten de fiziki olarak titretiyorsunuz karşınızdaki kişiyi! BiP Messenger ile gelen Buzz özelliği sayesinde karşıdaki kullanıcının telefonunu titretebilirsiniz. Böylece, hemen uğraştığı fani şeyleri terk ederek asıl önemli konuya, yani sizinle sohbet etmeye dönmesini sağlamanız mümkün!

Hatta sohbet etmek istemiyorsanız bile, en azından kendisini başarıyla trolleyerek keyiflenebilirsiniz. Yalnız bana yapmayın, baştan belirtmiş olayım, sonra tepkiyi görünce şok durumu olmasın 🙂

Peki Turkcell’li Değilsek? Yine de BiP Messenger Kullanabiliyor muyuz? Bir Şey Eksiliyor mu?

Kullanabiliyorsunuz efendim. Gayet rahatlıkla. Uygulama hepimize açık.

Peki koskoca Turkcell’in yaptığı uygulamada, koskoca Turkcell kullanıcıları olarak hiç mi ayrıcalığımız yok diye mi soruyorsunuz? Pek bir seçkin, pek bir elit gördüm siz… eeee pardon yani evet bazı artıları var:

Turkcelliyseniz, BiP Messenger üzerinden yaptığınız her türlü yazışma, görüntülü sohbet, fotoğraf ve video paylaşımı vb. internet kotanızdan düşmemekte.

Ayrıca BiP kullanıcısı olmayan, fakat numarasını bildiğiniz kişilere SMS atabilir ya da BiP her yöne arama özelliği ile uygulamadan ücretsiz sesli arama yapabilirsiniz. Bu özelliğiyle uygulama Skype’a da rakip.

bip messenger uygulaması
BiP Messenger ile herkes için iletişim: Turkcell’li isen gel, değilsen yine gel, her kimsen gel…

Mesajlaşma ve Görüntülü Sohbet ile Kalsa Yine İyi. BiP Messenger Mobil Bankacılığa da Soyunuyor!

Yakın zamanda haberini yaptığımız üzere, artık BiP Messenger ile uygulama üzerinden para transferi de yapabiliyorsunuz.

Eğer Turkcell’in ödeme servisi Paycell’e kartınızı kaydettirirseniz, BiP Messenger kullanan herhangi bir kişiye telefon numarasıyla direkt olarak para gönderebilirsiniz.

Bu bağlamda Turkcell BiP uygulaması ile kullanıcılarına önemli bir rahatlık getirmiş. Bir para transferi için mobil bankacılık uygulamanıza giriş yapıp IBAN no girmek vb. detaylarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

BiP Keşfet: Bir Mesajlaşma Uygulamasından Daha Fazlası

Uygulamanın diğer anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamaları arasında fark yarattığı nokta ise Keşfet sistemi. Burası çeşitli markalar ya da ilgi alanlarınıza dair takip edebileceğiniz gruplardan oluşuyor. Burada grup mesajlaşmanın yanı sıra anket, görsel, ses ve video paylaşma gibi özellikler sayesinde aktif topluluklar oluşturulabilmekte.

Uygulama, keşfet alanı dışında da ek özellikler sunuyor. Örneğin; uygulama üzerinden sudoku, jelly madness, bubble shooter gibi çeşitli oyunları oynayabilirsiniz.

Turkcell’den Yazılı, Sesli, Görüntülü İletişim ile Sosyal Grupları Birleştiren Uygulama

BiP Messenger ile Turkcell, yalnızca WhatsApp gibi uygulamalara alternatif getirmekle kalmayıp, sosyal medya, telefon arama ve hatta oyun gibi pek çok ek özelliği de kullanıma sunmuş. Bu ek özellikler sayesinde denemek isteyen kullanıcılar açısından kullanışlı bir alternatif gibi görünüyor.

Turkcell kullanıcısı olmayanların da birkaç özellik hariç, uygulamadan faydalanabiliyor olması, uygulamanın popülerliğini açıklayan bir artısı. Uygulama, zaten sıkça hem iOS hem de Android için popüler uygulamalar listelerimizde yer alıyor.

BiP Messenger, şu an hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

Sizler BiP Messenger ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Eğer kullanıcısı değilseniz denemeyi düşünür müsünüz? Yoksa yaygın ve köklü rakipleri yerine tercih etmek için yeterince ikna edici bir neden bulamıyor musunuz?

Yeni incelemelerde görüşmek üzere, uygulamanın kullanıcılarına keyifli sohbetler diliyorum.

BiP - Mesajlaş, Görüntülü Ara
BiP - Mesajlaş, Görüntülü Ara