Artık hayatımızın her alanında işlerimizi pratik bir şekilde halletmek istiyoruz. Bankada sıra beklemek istemiyor, yemeğimiz bir tıkla ayağımıza gelsin istiyoruz. Bu nedenle neredeyse her işimiz için mobil uygulamalardan yardım alıyoruz. Bunu bilen Turkcell de mesajlaşma uygulaması BİP’e yeni bir özellik ekledi. Geçtiğimiz günlerde yapılan bu güncelleme sayesinde BİP Messenger ile para transferi dönemi de başlamış oldu.

Bu yazımızda, sizlere Turkcell BİP Messenger üzerinden mesajlaşır gibi nasıl para göndereceğinizi anlatacağız. İşte yapmanız gereken işlemler…

BİP ile Para Transferi Ne Anlama Geliyor?

Turkcell’in BİP uygulamasına eklediği yeni özellik ile tıpkı mesaj yazar gibi IBAN veya hesap numarası derdi olmadan para transferi yapabileceksiniz. Direk telefon numarasıyla para göndermenin kolaylığını da böylece görmüş olacaksınız.

Tabii ki para transferini yapabilmenizin bazı şartları bulunuyor ve bunlardan birisi de Turkcell ödeme servisi olan Paycell’e kart tanımlaması yapmak.

Paycell hesabı kullanıcının telefon numarası ile ilişkilendirildiğinden, uygulama üzerinden gönderilen ya da alınan para, Paycell hesabının bakiyesine yansıtılıyor.

Paycell hesabınızda biriktirdiğiniz paralarla online alışveriş yapabiliyorsunuz, ancak bu parayı, nakit olarak çekmeniz ve kullanmanız mümkün değil.

BİP Messenger ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

Uygulama ile para göndermek için mesaj ekranındaki TL ikonunu tıklayarak, kredi kartınızdan ya da Paycell kartınızdan tanımlama yapmanız ve kart seçimini yapmanız gerekiyor.

Hemen ardından ne kadar göndereceğinizi belirlemeniz ve transferi gerçekleştirmeniz gerekli. Bu denli pratik bir şekilde gerçekleştireceğiniz para transferi sayesinde hedefinize ulaşabileceksiniz.

Para transferinin yapılacağı kişilerden biriyseniz artık Paycell Kartım yok diyorsanız, para transferi ile ilgili bilgilendirmenin altında yer alan butondan sanal kart oluşturma imkanınız var.

Turkcell Bip

Sanal Kart Sahiplerinin Avantajları Nedir?

Sanal kartınızda bulunan paraları harcamak için Paycell uygulamasını indirmeniz ve kart bilgilerine ulaşmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra VISA altyapısının bulunduğu tüm internet sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.

Fiziksel olarak Paycell Kart’ı olanlar ise biriktirdikleri paraları, yurtiçi veya yurtdışındaki internet sitelerinde ve alışveriş merkezlerinde harcama şansına sahipler.

Fiziksel Paycell Kart edinmek isteyenler, Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alabilirler.

Turkcell BİP ile Ne Kadar Para Transfer Edebilirim?

Turkcell BİP Messenger üzerinden günlük olarak 350 TL, aylık ise 750 TL’ye kadar para göndermek mümkün.

BİP Messenger’ı henüz denemediyseniz iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak uygulamayı indirebilir ve para transferi özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

BiP - Mesajlaş, Görüntülü Ara
BiP - Mesajlaş, Görüntülü Ara