Son yıllarda dizi ve filmlere herzamankinden daha büyük bir ilgi var. Teknolojinin buna katkısı yadsınamaz tabii ki. Değişik türdeki dizi ve filmlere ulaşabildiğimiz platformlar, seçeneklerimizi bir hayli zenginleştiriyor. Netflix’in uluslararası hizmet vermeye başlamasıyla bu tarz birçok platform da kendini gösterme şansını elde etti. Türkiye’de gittikçe popürleşen platformlardan biri de şüphesiz puhutv oldu.

Puhutv Neden Farklı?

Birçok dizi ve film izleme platformunun ücretli olmasının aksine puhutv, birçok dizi ve filmi ücretsiz olarak kullanıcılara ulaştırıyor. Beğenilen dizi ve filmler Smart TV, iPhone, Apple TV, Android tablet üzerinden izlenebiliyor. Kullanıcılar da sevdikleri yapımları sınırsızca ve özgürce takip etmenin keyfini yaşıyorlar.

Kişinin istediği içeriği ücretsiz bir şekilde izleyebilmesi için tek yapması gereken, uygulamayı yukarıdaki cihazlardan birine indirmek. Uygulama indirildikten sonra istenilen dizi ve filme ulaşmak, oldukça kolay.

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan uygulama, Ana Sayfa ekranında “Öne Çıkanlar”, “Kült Diziler”, “Komedi Klasikleri” gibi birçok farklı başlık bulunduruyor. Başlıkların altında ise o türden hoşlanan kullanıcıların dikkatini çekip zevkine hitap edecek değişik yapımlar yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar, uygulamanın o türdeki önerileri ile daha hızlı bir şekilde popüler film ve dizileri bulabilme imkanına kavuşuyor.

Ana Sayfada sol üst kısımda bulunan menüyle ise kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına karşılık verecek fonksiyonlar bir araya getirilmiş. “Profil&Ayarlar”, “Kategoriler”, “Listemdekiler”, “Bildirimler” ve “Bizi Değerlendirin” bölümlerinden merak ettiğiniz özelliklere pratikçe ulaşabilirsiniz.

Profil&Ayarlar bölümüne tıklandığında, uygulamaya ilk defa girenlerin üye olması için konulan bir üyelik butonu ve uygulamanın halihazırdaki kullanıcılarının kullanabileceği bir giriş butonu ile karşılaşılıyor.

Uygulamanın Kategoriler bölümünde ise oldukça uzun bir liste yer alıyor. Bu bölüm ise temel olarak Dizi, Film ve puhutv Özel başlıklarına ayrılmış. Uygulama, zengin içerik listesi ile hiçbir kullanıcıyı kaçırmak istemiyor gibi gözüküyor.

Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise kullanıcılara beğendikleri dizi ve filmleri listeleyebilme olanağı sunması. Platform içerisinde bulunan tüm içerikler, kullanıcının arzusu dahilinde Listemdekiler bölümüne eklenebiliyor. Ancak panelin bu kısmının kullanılabilmesi için uygulamaya üye olmak gerekiyor.

Puhutv uygulamasına üye olduktan sonra birçok fonksiyonun kullanımı kullanıcıya ücretsiz bir şekilde açılıyor. Zaten üyelik de kullanım gibi ücretsiz. Sadece mail adresi ve şifre ile kolayca üyelik kaydı oluşturuluyor.

Üye olduktan sonra kişilerin profillerini kişiselleştirebilmesi için yukarıda bahsettiğimiz Profil&Ayarlar isimli güncelleme paneli kullanıcıya sunuluyor. Bu bölümden giriş yapan kullanıcılar, uygulamanın bildirim özelliğinden de faydalanabiliyor. Böylece listede olan film ve dizilerin fragmanları da bildirim olarak kullanıcıya ulaştırılıyor.

Artık Diziyi Kaçırdım Diye Üzülmeyin!

Dizilerin yayınlanmasından kısa süre sonra puhutv’de ulaşılabilir olması ve hemen izlenebilmesi, kullanıcılara dizi saatini kaçırmaları halinde büyük avantaj sağlıyor. Yapımlar TV’de yayınlanır yayınlanmaz, puhutv’ye ekleniyor. İstanbullu Gelin, Cesur ve Güzel, Kara Sevda gibi birçok popülerleşmiş diziye bu platformdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Gündemin konusu olan “Fi” dizisi ise başlangıçta sadece puhutv’de yayınlanıyordu. Bu dizinin popüleritesi puhutv’nin kolaylıkla tanınmasında etkin bir rol oynamıştı. Sadece bu platform üzerinde yayınlanıyor olması dahi puhutv’ye sık sık uğranmasına sebep olarak platformun tüm özelliklerinin sevilmesine olanak sağlamıştı. Şimdi ise yakında bu dizinin TV’de de yayınlanacağı konuşuluyor.

Uygulamanın sağladığı birçok kolaylıktan biri de içerikler izlenme esnasında nerede bırakıldıysa giriş yapıldığında bırakılan yerden devam etme şansı vermesi. Böylelikle kişi, izlediği yere kadar içeriği ilerletme ile uğraşmaktan kurtuluyor.

Tüm yarım kalan içeriklerin tek bir başlık altında toplanması ise ayrı bir faydalı özellik olmuş. Giriş yapıldığı müddetçe hangi cihazdan giriliyor olunursa olunsun kullanıcı sorunsuz bir şekilde kaldığı yerden içeriğine devam edebiliyor.

Şu an için platformda sadece yerli film ve diziler hizmete sunulmuş durumda. Türk filmleri de bazı unutulmaz sanatçıların isimleriyle ana sayfada farklı başlıklar altında yer alıyor. Aynı zamanda kategoriler bölümündeki değişik türler altından da bu filmlere ulaşmak mümkün.

Puhutv ile Popüler Diziler Elinizin Altında! 

Puhutv, kolay bir arayüze sahip olması ve son zamanlarda zirveye tırmanmış birçok diziyi kullanıcıya ulaştırması ile dikkat çekiyor. Uygulama geliştirilmeye devam ettiğinden ilerleyen zamanlarda yabancı filmlerin de listeye eklenmesi bekleniyor.

Uluslararası dizi ve filmler de uygulamaya eklenirse kullanıcının içerik yelpazesi, genişleme konusunda çığır açmış olacak. Hemen hemen tüm dizi ve filmlere böylelikle tek bir uygulama üzerinden ulaşılabilecek. Popüler film ve dizilerin uygulamaya anında eklenebilmesi ise rakiplere karşı önemli bir avantaj olarak değerlendiriliyor.

Uygulamayı kullanmak için telefonunuzda iOS 8.0 ve üzeri sürümlerden birine sahip olmanız gerekiyor. Android cihaza sahip olan kişilerin ise Android 4.2. ve üzeri sürümleri yüklemesi gerekli.

Uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

puhutv
puhutv
Developer: DOGUS DIGITAL
Price: Free

Siz sevdiğiniz dizi ve filmleri nereden takip ediyorsunuz? Kaçırdığınız yapımlar için kullandığınız başka uygulamalar var mı? puhutv’nin başarısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.