Facebook ve Netflix hisselerinde rekor artış gerçekleşti. Netflix hisseleri yüzde 2,9 artarken, Facebook hisseleri ise yüzde 2,3 oranında artış gösterdi.

Facebook ve Netflix

Facebook ve Netflix Kazandırıyor

Biri dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi, diğeri ise son dönemlerin en çok takip edilen küresel internet televizyon ağı. İkisi de birbirinden başarılı ve yatırımcısına kazandırıyor.

Aslında bu sene Facebook için hiç de kolay başlamadı. Veri skandalları ile zor bir dönem geçiren Facebook tüm aksiliklere rağmen büyümesini sürdürdü. Son gelişme de hisse değerlerindeki artış ile kendisini gösterdi.

Facebook Nasdaq Teknoloji Endeksi’nde işlem görüyor. Popüler sosyal ağın Çarşamba günkü hisse başı değeri 203,54 dolara yükseldi. Bu da Facebook tarihindeki en yüksek seviye demek! Böylece şirketin piyasa değeri de 587 milyar dolara ulaşmış oldu.

Aynı şekilde Nasdaq Teknoloji Endeksi’nde işlem gören bir diğer şirket Netflix ise Çarşamba günü hisse başı değerini 419,38 dolara yükseltti. Firmanın piyasa değeri de 175 milyar dolara yaklaştı. Bu rakam da tıpkı Facebook gibi Netflix’in de tarihindeki en yüksek değer!

Facebook ve Netflix

Piyasalar Olumlu Etkilendi

Dev şirketlerin yüzlerini güldüren bu artış Nasdaq Teknoloji Endeksi’ni de oldukça olumlu şekilde etkiledi. Endeks işlem saatleri içinde 7.806,44 puanı gördü. Bu da tarihteki en büyük seviyeydi. Bununla birlikte kapanış rekoru da kaçınılmaz oldu.

Uzmanlara göre bu gidişat son derece önemli. Eğer ikinci çeyrek bilanço verileri de olumlu gelirse, teknoloji firmalarının değerinin katlanarak artması kaçınılmaz olacak. Bu da yeni rekorları beraberinde getirecek.

Skandallara Rağmen Zirvede

Facebook’un zor bir sene geçirdiğinden bahsetmiştik. Ancak şirket büyüme hızını hiç kaybetmedi. Sene başından beri hisseleri 13,7 oranında arttı. Bununla birlikte 112,5 değerinde kazanç sergiledi. Görünen o ki Facebook tüm skandallara rağmen sosyal alemin zirvesinde yer almaya devam edecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.