Android Netflix için dikkat çeken bir güncelleme geliyor. Artık Android kullanıcıları Netflix uygulamasında ön izleme özelliğini kullanabilecek.

Android Netflix

Android Netflix Kullanıcıları için Sevindiren Gelişme

Çevrim içi film ve dizi izleyebileceğiniz popüler bir platform olan Netflix, artık daha fazla hayatımızda yer alıyor. Özellikle son dönemde oldukça popüler olan dizilerin de katkısı ile pek çok kişi Netflix abonesi olmaya başladı.

Uygulamaya ilgi arttıkça, güncellemeler de ardı arkasına geldi. Bu güncellemelerden en sonuncusu ise Android cihazlarla ilgili. Güncellemenin ardından Netflix dizi ve filmlerinin 30 saniyelik ön izlemeleri seyredilebilecek.

Android Netflix

Özellik Android Cihazlarda Yoktu

Aslında özellik yalnızca Android cihazlar için yeni. Ön izleme özelliği bundan sonra Android cihazlarda da yer alacak. Böylece film veya dizi seyretmeye karar vermeden önce ön izlemesinden fikir sahibi olabileceksiniz.

Burada önemli bir ayrıntı da karşımıza çıkıyor. Ön izlemeleri varsayılan olarak seyretmeyeceksiniz. Bu da datanızın tükenmemesi için gerekli bir önlem olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bu özelliği “Ayarlar”dan aktif ederseniz, ön izleme özelliği de aktif olacak.

30 Saniyelik Video Klipler

Peki ön izleme nasıl yapılacak? Bunun için 30 saniyelik video kliplerin bulunduğu ekrana dokunmanız yeterli olacak. Eğer ön izleme ekranınızda, parmağınızı yana doğru kaydırırsanız bir sonraki içeriğin ön izlemesini de seyredebileceksiniz; hem de otomatik şekilde.

Özellik şimdilik bazı Android cihazlar için test ediliyor. Güncelleme tüm Android cihazlar için yayınlanacak ancak henüz ne zaman yayınlanacağı ile ilgili net bir bilgi aktarılmadı. Özelliğin pratik kullanımı ile Netflix kullanıcılarının mobil üzerinden de izlemek istediği film yada dizileri kolayca seçebilmesi hedefleniyor.

Eğer Android sahibi bir Netflix kullanıcısı iseniz, bir süre daha beklemeniz gerekiyor. Ancak kısa bir süre içinde özelliğin yayınlanması bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.