WhatsApp Siri ile grup sohbetlerinde mesaj gönderebilecek. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Siri ile daha kullanışlı bir hale geliyor.

WhatsApp Siri

WhatsApp Siri ile Mesaj Atacak

Hemen hemen her akıllı telefonunun olmazsa olmaz uygulaması WhatsApp, yepyeni bir özellik ile kullanıcısının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yalnızca iOS kullanıcılarını ilgilendiren bu haber, grup sohbetlerinde Siri aracılığı ile mesaj gönderebilmenize olanak tanıyacak.

Bu yenilik Android kullanıcılarını ilgilendirmiyor. Ancak Apple cihazlara sahip kullanıcılar için büyük bir kolaylık sunuyor. iOS kullanıcıları pratik şekilde Siri üzerinden WhatsApp gruplarına mesaj gönderebiliyor.

Sadece Bireysel Sohbetlerde Kullanılıyordu

Apple cihaz kullananlar, Siri ile mesaj gönderme rahatlığına sadece bireysel konuşmalarda erişebiliyordu. Bireysel konuşmalarda Siri ile mesaj yollamaya izin veren program son güncelleme ile de grup konuşmalarına izin vermeye başladı.

Bu özelliği kullanırken Siri, mesajı iletmeden önce sizden onay isteyecek.

WhatsApp’ın son güncellemesinin getirdiği tek yenilik ne yazık ki bu oldu. Buna rağmen güncellenen sürümün boyutu hayli yüksek. 110 MB büyüklüğünde olan son sürüm akıllı cihazınızda oldukça fazla yer kaplayacak gibi görünüyor. Eğer Siri ile grup sohbetlerinde mesaj gönderme özelliğini kullanmak istiyorsanız bu boyutu da göz önüne almanız gerekecek.

WhatsApp Siri

Eğer grup sohbetlerindeki bu pratik özelliği deneyimlemek istiyorsanız WhatsApp’ın 2.18.80 numaralı son sürümünü indirebilirsiniz.

Son Güncelleme Başka Ne Gibi Özellikler Getiriyor?

Son sürümün boyutunun bir hayli yüksek olduğunu belirttik. Buna rağmen uygulamanın ekstra hiçbir yenilik getirmemesi bir hayli şaşırtıcı oldu. Üstelik gelen özellik de yalnızca iOS cihaz kullanıcıları için bir anlam ifade ediyor.

Buna rağmen uygulamanın son sürümünü indirebilirseniz. Ancak cihazınız hafıza konusunda sizi zorluyorsa, yeni güncellemeleri beklemek çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü son sürüm boyutunun büyüklüğüne rağmen kullanıcısına pek bir yenilik vadetmiyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.