Apple Pay kullananlar yaklaşık iki yıllık bir süreç içinde 225 milyon kişiye yükselecek. Mobil cüzdan sistemi olan Apple Pay, önlenemez bir yükseliş ile her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Apple Pay Kullananlar

Apple Pay Kullananlar Her Geçen Gün Artıyor

Mobil cüzdan kullanımı son zamanlarda oldukça revaçta. Kullanım sayısının 2020 yılına kadar 450 milyona ulaşması da beklentiler arasında yer alıyor. Aslında sektörün hakimi Android ancak, Apple Pay de büyümesine son sürat devam ediyor. Tahminler iki yıl içinde Apple Pay kullanıcı sayısının mobil cüzdan sahiplerinin yüzde ellisini oluşturacağı yönünde.

Konuyla ilgili yayınlanan son rapor, durumu gözler önüne serdi. Apple Pay, önümüzdeki süreçte en popüler dijital ödeme platformlarından biri haline gelecek. Hatta Samsung ve Google gibi rakiplerinin önüne geçecek.

Dijital cüzdanlar son sürat yaygınlaşıyor. Temassız ödemelerin iki yıl içinde 2 trilyon doları bulması bekleniyor.

Juniper Research şirketi tarafından sunulan raporda başka veriler de mevcut. Buna göre 2020 yılına kadar mobil cüzdan sahiplerinin yüzde 50’si Apple Pay kullanacak.

Araştırmada bir diğer sonuç ise Fitbit Pay ve Huawei Pay gibi ödeme platformları ile ilgili. Buna göre güçlü rakipleri karşısında bu platformların çok şansı bulunmayacak. Mobil cüzdan sektörü Apple, Samsung ve Google öncülüğünde gelişecek.

Apple Pay Kullananlar

Apple Pay Kredi Kartı Çıkaracak

Raporda yer alan bir diğer bilgi de mobil cüzdan kullanıcı sayısının 450 milyonu bulacağı yönünde. Bu cüzdanlardan faydalanacak 225 milyon kişinin Apple Pay kullanıcısı olacağı tahmin ediliyor.

Bunun dışında Apple Pay markalı bir kredi kartının da önümüzdeki yıl çıkacağı söylentiler arasında yer alıyor. Şirketlerin bankalarla olan anlaşmalarının her geçen gün artması bu sonucu hızlandırıyor.

Apple Pay’ın büyümesinde etkili olan en önemli etmen promosyonlar ve özel indirimler oldu. Bu durum mobil cüzdanın popülaritesini de artırdı.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.