Windows 10 Ekim güncellemesinde sorunlar yaşattı. Bu sorun Microsoft Windows program müdürü John Cable tarafından da resmi blog sayfasında doğrulandı.

John Cable bizzat kendisinin sorunları birer birer analiz ettiğini ve Windows 10’un güncellendiğini duyurdu. Bunun yanı sıra yaşanan veri kaybı sorunlarının da kullanıcıların binde birini etkilediğini belirtti. İlerleyen dönemlerde artık bu gibi sorunların kesinlikle yaşanmaması için de önlemler aldıklarını duyurdu.

Windows 10

Windows 10 Ekim Geri Bildirim 

Veri kaybı sorununu defalarca iletmelerine rağmen kendilerine zamanında geri bildirim alamamaktan yakınan milyonlarca kullanıcıya en yetkili isimden bizzat söz geldi. Buna göre artık geri bildirim yeniden tesis edilecek yani daha da profesyonelleştirilecek. Bu da sorunların daha hızlı çözüm merkezince ele alınması anlamına gelecek.

Bilinen Tüm Sorunlar Çözüldü

10 Ekim’de Windows 10 kullanıcılarını adeta sükut-u hayale uğrattı. Teknoloji tarihine Windows 10 Ekim sorunu olarak geçeceğinde en ufak bir şüphe duyulmayan söz konusu bu sorun John Cable’ın da gündemindeydi.

Bilinen tüm sorunları birer birer analiz ettiklerini ve çözme konusunda bütünüyle herhangi bir sorun yaratılmadan daha profesyonel geri bildirim merkeziyle iyileştirdiklerinin altını çizerek her açıdan kullanıcılarına bu sorunun ortadan kaldırıldığına dair kesin bir beyanat verdi. Bu gelişme de kullanıcılarını rahatlatan bir gelişme olsa da 700 milyonluk kullanıcının bu sorunla karşı karşıya kalması da gerçekten de çok büyük bir etki yarattı.

Windows 10

700 Milyonu İlgilendiriyor

Sözü edilen sorun dünya genelindeki toplam 700 milyon Windows 10 kullanıcısını ilgilendiriyor. Dünyanın hemen hemen her yerinde dikkat çeken bu kritik gelişmeler de dikkate alındığı zaman her anlamda gerçekten de bu veri kaybı sorununun yeniden güncelleme ile ortadan kaldırılacağı ve sadece binde bir kullanıcının bu sorundan etkileneceğinin altı çizildi.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.