Apple iTunes Windows uygulama mağazasında yer alacak. Bilindiği gibi iTunes, iPhone, iPad ve iPod ürünlerini bilgisayara bağlayan bir servis.

Peki kullanıcılar hangi tür sorunlarla karşılaşıyordu? Apple Music erişimine sahip olmak, satın aldığınız şarkıları Microsoft tabanlı cihazlarınızda dinlemek istediğinizde bu ne yazık ki çok da mümkün olmuyordu.

Apple belki de bu engeli aşmak adına, iTunes uygulamasının Windows’un uygulama mağazasında yer alması için çalışmaları başlattı.

Apple iTunes Windows

Apple iTunes Windows Uygulama Mağazasından İndirilebilecek

Apple iTunes hem ülkemizde hem de dünyada oldukça aktif kullanılan bir uygulamadır. Bunun en önemli sebebi de elbette kullanışlı olması gelmektedir.

Windows uygulama mağazasında yer alacak olması ile Apple iTunes için önemli ve yeni bir dönem başlıyor dememiz doğru olacaktır.

iTunes uygulamasının masaüstü sürümü şimdi aynı şekilde Microsoft mağazalarından kullanıcısı ile buluşabiliyor. Üstelik uygulama güncellemelerini de artık Microsoft Mağaza üzerinden gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

Apple iTunes Windows

iTunes En Çok Aratılan Uygulama

Peki bu kararın arkasındaki en öncemli neden neydi? iTunes, Microsoft mağazasında en çok aratılan uygulamaydı ve ne yazık ki bu uygulama mağazasında yer almıyordu.

Microsoft Windows 10 S moduna yönelik çalışmalarını başlatınca bu eksikliği de telafi etti. Çünkü Windows 10’daki S modu, yalnızca Microsoft’un uygulama mağazasından indirilmiş olan uygulamaları destekliyor.

Artık Apple cihaza sahip olmanıza gerek olmadan siz de Apple Music erişimine Windows 10 üzerinden ulaşabileceksiniz. Bununla birlikte satın aldığınız parçaları dinleyebilecek ve hatta kendi kütüphanenizi oluşturarak dilediğiniz şarkılara ve şarkı listelerine erişim sağlayabileceksiniz.

Tekrar hatırlatalım, iTunes erişimi için Windows 10 kullanıcısı olmanız gerekiyor. Güncelleme nedeni ile en çok aratılan uygulamaların başında gelen iTunes, bu sürümde kullanıcısı ile buluşuyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.