Microsoft, uzun bir süredir yeni Surface telefonunu kullanıcılara kazandırma gayreti içinde. Başlarda pek gündeme gelmeyen Surface, Microsoft’tan gelen yeni patent alımı haberi ile dikkatleri üzerine çekti. Şirket, gelecek yıl içinde tanıtılması beklenen katlanabilir ve çift ekranlı Surface telefonlarının menteşileri hakkında yeni bir patent aldı.

Microsoft’un bu yeni patent başvurusu için Android OS ile birlikte çalışan ve katlanma özelliği olan yeni bir telefon tasarlanmış oldu. Kısa bir süre öncesinde gerçekleştirilen patent başvurusu, öncelikle telefon ve tabletler üzerinde kullanılabilecek “serbest durma fonksiyonunu sağlayan bir menteşe” hakkında.

Microsoft’tan Telefon Piyasası için Yeni Hamleler

Gelecekte bu teknolojiye sahip olan telefonların daha sık kullanılması bekleniyor. Bunun en büyük sebebi, tek bir kata sahip olan akıllı cihazların büyüklüğünde, markaların artık tasarım açısından sınıra gelmiş olması. Bu telefonların katlanarak kullanılamaması durumunda, ilerideki zamanlarda daha büyük telefonların kullanılması da mümkün olmayacak. Bu nedenle Microsoft, telefon pazarında daha önce değerlendiremediği fırsatları, bu yenilik üzerinden yakalamayı hedefliyor.

Çift ekrana sahip olan Surface akıllı telefonlarında, her zaman kullanılan menteşe malzemesinden farklı olarak yeni bir menteşenin kullanılacağı ve Microsoft’un bu menteşenin patentini aldığı gelen bilgiler arasında.

Yeni olarak tercih edilen menteşenin nasıl olacağı tam bilinmemekle birlikte, aktarılan bilgilere bakıldığı zaman, telefonun 360 derece dönme özelliği ile kullanılabileceği anlaşılıyor. Bununla birlikte dönme işlevin gerçekleşmesi esnasında, cisimler arası boşluğun olmayacağı da söyleniyor. Başka bir deyişle, telefonda iki ekran bulunmasına rağmen bu özel menteşe sayesinde tek bir ekran varmış gibi algılanacak.

İsterseniz Telefon, İsterseniz Tablet

Yeni telefon, genel haliyle diğer telefonlar ve tabletler arasında bir yerde olacak. Katlanma özelliği sayesinde telefon işlevini sağlarken, istenildiği zaman telefonun tablete dönüşmesi de mümkün olacak. Microsoft’tan gelen bu yeni özelliğin, telefon ve tablet işlevlerini bir arada sıklıkla kullanan bireyler için oldukça faydalı olacağı düşünülüyor.

Microsoft’un tasarım ve planlarına göre cihazın geleceği şimdiden belli. Günümüzün akıllı cihazları, büyüklük açısından sınıra dayandı. Bugün ise tasarım adına yapılan yenilikler ve tüm değişiklikler ile birlikte cihazların büyümesine sıra geldi. Şimdi herkes bu akıllı cihazı beklerken, birçok birey de gerçekten böyle bir telefon kullanmak isteyip istemeyeceğini sorguluyor.

Siz bu yeni telefon modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu büyüklükte ve özellikte bir telefon ilgi görür mü? Siz olsanız böyle bir akıllı telefon kullanmak ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.