Epic Games Fortnite iOS ile bütün dengeleri altüst eden Epic Games açıklama yaptı. Fortnite oyununun yılın ilk çeyreğinden bugüne kadar yaklaşık 300 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Milyonlarca oyuncu için vazgeçilmez olan Fortnite oyunu sadece iOS platformunda hizmet vermiyor. PC, PlayStation 4, Xbox One ve Android platformlarında da başarılı satış grafiği ve oyuncu sayıları ile dikkat çekiyor.

Epic Games Fortnite iOS

Epic Games Fortnite iOS Başarısını Neye Borçlu?

Bazı otoritelerin ortak görüşüne göre Fortnite diğer oyunlar gibi anne babalar için endişe kaynağı değil. Bunun sebebi ise oyunu oynayan oyuncularda oyun sırasında iletişim, uzlaşma ve ekip ruhu yeteneklerini geliştirici unsurlara ihtiyaç duyulması. Diğer online oyunların aksine ebeveynler tarafından ambargo yemeyen oyun çok daha geniş kitlelere ulaşıyor.

Battle Royale tarzı oyunlar arasında en popüler olan Fortnite oyununda asıl hedefimiz hayatta kalmak ancak bu amaç için yeri geldiğinde birilerini öldürmek, başka insanlarla birlikte hareket etmek ve bol bol eşya toplamak gerekiyor.

Aslında Temmuz 2015’te ilk yayınladığında 4 kişilik takımlar kurulup sayısız görevlerin yapıldığı bir oyun olan Fortnite Eylül ayında gelen Battle Royale moduyla kelimenin tam anlamıyla şahlanarak bugünkü başarısına kavuştu. Benzeri bir oyun olan ve bu aralar çok popüler olan PUBG’den inşa özelliği ile bir adım önce çıkan Fortnite bu özelliği sayesinde oyun sonunda ciddi değişiklikler yaratılmasına imkan sağlıyor.

Epic Games Fortnite iOS

Fortnite Çok İddialı!

Bedava indirilen oyun çok kısa bir sürede 45 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda, belki de oyunun vadettiği 100 milyon dolarlık ödülün bu yükselişte payı vardır. Kısa sürede kendi kültürünü ve piyasasını oluşturan Fortnite oyununda hedef hayatta kalan son kişi olmak. Satış rakamlarına göre rakiplerinden oldukça ilerde olan Fortnite uzun süre tahtını kimseye bırakmayacak gibi duruyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.