Fortnite hile konusu son zamanlarda Google’ın belki en de çok aranan konularındandır. Epic Games tarafından geliştirilen ve dünyanın her yerinden farklı kullanıcılara hitap eden Fortnite oyunu, büyük ödüllü turnuvaları, ses getiren oyuncuları ile dünya çapında bir üne kavuşmuş online oyun.

Fortnite hile

Fortnite Hile Veren YouTuber’ı Dava Etti

2017 yılı içerisinde Epic Games “The Addicted Cheats” isimli siteye açtığı 150 bin dolarlık bir dava ile gündeme gelmişti. Şimdi de Brandon Lucas isimli YouTuber Epic Games’in dava listesine girmiş oldu. Golden Modz isimli YouTube kanalından çeşitli oyunların hilelerini paylaşan YouTuber son olarak Fortnite hile paylaşınca Epic Games tarafından dava edildi.

Golden Modz Kanalından Açıklama

Fortnite oyununun 1.7 milyona dayanan kullanıcı sayısı oyuna ve Epic Games’e büyük bir itibar kazandırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Golden Modz kanalının birkaç videosu Epic Games’in telif ihlali uyarısı nedeni ile kaldırılmıştı. Videoları kaldırılan ve dava açılan Golden Modz kanalı yaptığı bir açıklamada herhangi bir suç işlemediklerini, eylemlerinin masum olduğunu ve açılan dava ile ilgili herhangi bir endişe duymadıklarını belirtti.

Hile Neden Yapılır?

Fortnite dünya genelinde eriştiği 1.7 milyon kullanıcı ile dünyanın önde gelen online oyunlarından biri olma özelliğini taşıyor. Böyle bir oyunda gelişmiş bir karaktere ve envantere sahip olmak birçok oyuncu arasında yüksek bir itibara sahip olmak demektir.

Zamanla oynayarak geliştirilen karakter birtakım hileler ile daha kısa zaman içerisinde geliştirilmekte. Oyun içerisinde oyunu oynayan diğer kullanıcılara zor anlar yaşatan hile programları birçok online kullanıcı tarafından sevilmemekte. Ve hile yapan oyuncular diğer oyuncuların oyun oynama haklarını gasp ettiği için suç işliyor sayılıyor. Epic Games gibi prestijli bir firma da haliyle oyunlarında hileye yer vermemek için oldukça kesin çözümler getirmişti.

Fortnite hile

Dünya Oyuncularının Gözü Bu Davada

Epic Games avukatları açılan davada hile yapılarak elde edilen her şeyin geri verilmesini, mahkeme masraflarının tamamının kendilerine ödenmesini isteyecekler. Dava başladığında ve mahkeme sonuçlandığında sanal bir ortamda hile yapmanın maddi ve manevi olarak bir bedelinin olup olmayacağını merak eden oyuncular nefeslerini tutmuş vaziyette bu davanın sonucunu beklemekte.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.