Google Takvim buluşma zamanlayıcı özelliği ile dikkat çekiyor. Yeni özelliği ile buluşmalarınızı zamanlama imkanı sunacak olan uygulamanın son detaylarını birlikte ele alalım.

Google Takvim Buluşma Zamanlayıcı Geliyor

Google Takvim son dönemlerin en çok kullanılan mobil uygulamaları arasında yer alıyor. Özellikle profesyonel hayatın olmazsa olmazı haline gelen uygulama son dönemde çeşitli yeniliklerle gücüne güç katıyor.

Google Takvim buluşma

Bu yeniliklerin sonuncusu da buluşma zamanlamanızı sağlayan özellik oldu. Kimi zaman çeşitli nedenlerle randevularınızı kaçırmış olabilirsiniz. Uygulama bu sorunu çözmek için kolları sıvadı. Artık buluşma saati ayarlamak daha kolay bir hale gelecek.

Bundan sonra bir etkinliğe davet edildiğinizde “evet” veya “hayır” seçeneklerinden birini seçmek zorunda değilsiniz. Ayrıca söz konusu zamanın size uygun olup olmadığını kontrol ederek kendiniz için daha uygun bir zaman önerebileceksiniz.

Müsait Olduğunuz Zamanı Seçin

Google Takvim çeşitli etkinlik davetlerinde size katılma veya katılmama seçeneklerinden fazlasını sunmuyordu. Artık saatin sizin için uygun olmadığını belirtebildiğiniz gibi yeni bir saat de ekleyebileceksiniz.

Ayrıca yeni bir saat belirlemek için e-posta gönderme zorunluluğu da söz konusu özellik ile tarihe karışıyor. Eğer karşı taraf takvimini görüntülemenize izin verdiyse, kişilerin ne zaman uygun olduklarını yan yana olacak şekilde görebileceksiniz. Böylece ekip için en uygun zamanı da kolayca seçebileceksiniz.

Google Takvim buluşma

Önerilen yeni zaman da bir not ile birlikte düzenleyiciye gönderilebileceği gibi bu şekilde öneri de sunulabilir.

İşlev G Suite alan adlarında ve ayrıca Microsoft Exchange’de kullanılabilecek. Ancak iki yüz üzeri misafir içeren veya tam gün süren etkinliklerde kullanılamayacak. Özellik henüz web’de kullanılabilecek ancak 13 Ağustos tarihinden itibaren mobil platformlarda da yerini alacak.

Bu tarihten itibaren randevu bulma özelliğini mobil cihazınız üzerinden de kolayca kullanabilecek ve randevu saati için alternatifler seçebileceksiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.