Google Haritalar yorumlarda arama özelliği ile gündemde! Özellik, kullanıcılarına arama yaparken zaman kazandırıyor ve sonuç odaklı çalışıyor.

Google Haritalar’ın hem Android hem de iOS versiyonunda kullanılabilecek olan özelliği sayesinde mekanlar için yapılan yorumların içinde arama yapabileceksiniz.

Google Haritalar Yorumlarda Arama Özelliği

Google Haritalar Yorumlarda Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dev şirket Google, en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Google Haritalar için yenilikçi çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Artık bir mekan hakkında fikir sahibi olmak istediğinizde yorumlarda arama yapabileceksiniz.

Bu sayede sonuç odaklı olacak ve almak istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabileceksiniz. Özellik, hem vakit kazandıracak hem de bulmak istediğiniz cevaba hemen ulaşmanızı sağlayacak.

Peki bu özelliğin ne gibi faydaları var? Örneğin; bir restoranın et yemeklerinde ne kadar başarılı olduğunu merak ediyorsunuz veya kokteyllerinin ne kadar kaliteli olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istediniz.

Yapmanız gereken, yorumlarda arama yapmak. Böylece mekan hakkında aradığınız başlıktaki yüzlerce yoruma anında ulaşabileceksiniz ve tabii ki ilginizi çekmeyen diğer yorumları okuma zorunluluğundan da kurtulmuş olacaksınız.

Google Haritalar Yorumlarda Arama Özelliği

Web’de Yenilik Yok

Yorum sekmesine eklenen arama çubuğu ile Google Haritalar üzerinden arama yapmak son derece pratik. Uygulamanın bu yeni özelliği, hem Android hem de iOS platformlarda yer alıyor. Ancak web platformda bu özellik bulunmuyor.

Peki yeni özellik, web platformuna da gelecek mi? Henüz bu konu ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Ancak daha sonraki süreçte özelliğin web platformuna da gelebileceği düşünülüyor. Özelliğin daha sık olarak mobilden kullanıldığı düşünülürse önceliğin mobile verilmesi oldukça mantıklı.

Son zamanlarda uygulamaya eklenen fonksiyonlarla ve gelen yeniliklerle sık sık haber olan Google Haritalar, gün geçtikçe daha kullanışlı hale geliyor.

Google Haritalar’ın pek çok otomobil markası ile uyumlu olduğunu da hatırlatalım. Bu sayede uygulamanın hem kullanıcısı sayısı artıyor hem de kullanıcılar, özelliklerden daha rahat yararlanıyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.