Google Haritalar Huawei ve Honor cihazlarda bozulunca, kullanıcılarını tedirgin etti. Peki bu sorun nasıl çözülebilir? Yazımızda inceledik…

Google Haritalar Huawei

Google Haritalar Huawei Cihazlarda Neden Bozuldu?

Google’ın en çok kullanılan uygulamalarının başında hiç şüphesiz Haritalar geliyor. Özellikle trafikte uzun süre vakit geçirenler ve seyahat edenlerin sık sık kullandığı uygulama bozulunca, kullanıcılarını korkuttu.

Haritalar uygulaması bazı Huawei ve Honor cihazlarda çalışmayı durdurdu. Peki cihazlardaki bu sorun nasıl telafi edilebilir? Düzeltmek için ne yapmalı? Cihazlar nasıl eski haline getirilebilir, sizin için derledik.

Google Haritalar, basit bir adresi kolayca bulmak için de, eve giden en trafiksiz yolu bulmak için de kullanılan bir uygulama. Çoğu araba kullanıcısı için adres sorma alışkanlığını tarihe gömen Google Haritalar birkaç gün çalışmayınca, kullanıcılar uygulamanın önemini daha iyi anladı.

Sorunun en önemli kaynağı Uber uygulamasının kullanılması olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle de cihaz kullanıcıları hata mesajı alıyor.  Mesajda “Google Play Hizmetleri güncelleniyor” bilgisi yer alıyor. Bu da kullanıcılarının işlerinin aksamasına neden oldu.

Google Haritalar Huawei

Hata Nasıl Düzeltilecek?

Hatayı düzeltmek mümkün. Öncelikle “Ayarlar” menüsüne girmeniz ve burada “Uygulamalar” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra “Google Play Hizmetleri” bulunacak. Hizmetlere girdikten sonra da karşınıza “Depolama” alanı çıkacak. Burada “Önbelliği Temizle” butonuna tıklamalısınız. Ardından “Hafıza Yönet” seçeneği seçilmeli.

Böylece Google Play Hizmetlerinden gönderilen veriler temizlenecek ve problem de çözülmüş olacak. Sizi sorundan kurtaracak olan bu adımları mutlaka uygulayın. Cihazınızın uygulamayı yeniden sorunsuz şekilde çalıştırdığını göreceksiniz. Eğer hata vermeye devam ederse cihazınızı kapatıp yeniden açın.

Google Haritalar kısa süreli bir sıkıntının ardından yeniden cihazınızda kullanılabilir hale gelecek. Böylece adres bulmak yine eskisi gibi kolay bir şekilde gerçekleşecek. Tekrar hatırlatalım, bu problem geçici ve kolayca çözülebiliyor. Verdiğimiz adımları takip ederek siz de sorunu kolayca çözebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.