Google Haritalar modern çağın en çok kullanılan mobil uygulamaları arasında yerini alıyor. Bu nedenle uygulama geliştiriciler, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. 

Google Haritalar

Google Haritalar Artık Daha Fonksiyonel

Google Haritalar iOS cihazlar için güncellendi. Böylece oldukça etkileyici bir özelliğe de kavuşmuş oldu. Peki bu özellik nedir, birlikte inceleyelim.

Ek Özelliklerle Gerçek Zamanlı Bilgi

Geçtiğimiz ay güncellenen Google Haritalar, kullanıcıları için son derece faydalı olacak gerçek zamanlı toplu taşıma ve sürüş bilgilerini gösteren yeni güncellemesi ile adından söz ettirmişti.

Bugün gelen güncelleme ile de uygulama Android sürümü ile aynı şekilde 4.47 sürümüne ulaştı. Bundan sonra uygulamada ek ulaşım ayrıntıları yer alacağı gibi, dünyanın her yerindeki lokantalarda ortalama ne kadar bekleyeceğinizi gösteren bilgiler de bulunacak.

Google Haritalar

Google Haritalar artık tüm gün saat başı ortalama bekleme sürelerini kullanıcılara sunacak. Yani kullanıcılar artık bir restoranın en yoğun saatlerini rahatlıkla öğrenebilecek. Böylece de yemek yemek için uzun süre bekleme kabusu sona ermiş olacak. Daha tenha bir restorandan sipariş verebilmek için yine uygulamayı kullanabilecek ve dünyanın her yerindeki restoran bilgilerine kolayca ulaşabileceksiniz!

Elbette güncelleme bununla da sınırlı değil. Aynı zamanda bazı restoranlar hakkındaki yorumlara da uygulama üzerinden ulaşabileceksiniz.

Toplu Taşıma Araçları Hakkında Bilgi Edinebileceksiniz

Uygulamanın güncellenmesi ile gelen son derece kullanışlı bir yenilik de toplu taşıma sistemleri ile ilgili olacak. Artık ulaşım seçenekleri arasında tercih yapmadan önce daha fazla bilgiye sahip olabileceksiniz.

Seyahat kriterlerinizi belirttikten sonra hangi girişleri kullanabileceğinize dair nokta atışı tüyolar alabilme imkanına sahip olacaksınız. Ne yazık ki bu özellik şimdilik sınırlı şehirlerde geçerli. New York, Paris, Moskova, Singapur, Hong Kong, Los Angeles, Barselona, Madrid, Delhi, Budapeşte ve Kiev gibi yoğun turist alan şehirler uygulamanın bu ayrıcalığından yararlanabilecekler.