YouTube Android uygulamasına dikkat çeken bir özellik ekliyor. Artık Android uygulaması için ekran kaydırma özelliği aktif olacak.

YouTube Android uygulamasına

 

YouTube Android Uygulaması Gelişiyor

Gün geçmiyor ki YouTube, dikkat çeken bir yenilik ile karşımıza çıkmasın. Son zamanlarda pek çok yenilik ile gündeme gelen popüler video içerik servisinin son yeniliği Android kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor.

YouTube, dikkat çeken yeni özelliği test etmek için kolları sıvadı. Bu özelliğe göre ekranı sağa veya sola kaydırdığınızda kolayca diğer videolara geçiş sağlayabileceksiniz.

YouTube Android uygulaması, son dönemlerde diğer popüler uygulamaların da katıldığı yenilik furyasına dahil oldu. Sık sık güncelleme alarak birbirinden farklı özellikler ile gündeme gelmeyi başarıyor. Son yenilik de kullanıcılarını bir hayli memnun edeceğe benziyor.

Özellik henüz test aşamasında ancak videoları atlatma konusunda sunduğu kolaylıklar nedeni ile oldukça beğenilecek gibi görünüyor.

YouTube Android uygulamasına

Yakında Kullanıma Sunulacak

YouTube Android uygulamasına, kullanıcıları pek çok uygulamadaki özellikle kavuşturacak güncelleme geliyor.  Videolar arasında geçiş yaparken zaman kaybetmeden ekranı sağa ya da sola kaydırarak geçiş yapabilecek. Benzer bir özellik Android P’de de bulunuyor. Bu özellik sayesinde uygulamalar arasında kolayca geçiş sağlanabiliyor.

Şimdilik kısıtlı bir kullanıcı grubu için sunulan özellik test aşamalarının tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek. Bu özellik sayesinde, daha hızlı ve sezgisel hareket etmek de mümkün hale gelecek.

Özelliğin kullanıma sunulduktan sonra ileri ve geri düğmelerinin yerini alacağı bekleniyor. Ayrıca bir müjde de iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Bu dikkat çeken özelliğin iOS platformlarına gelip gelmeyeceği de çok merak edilen konulardan biriydi. Edinilen bilgiye göre bu platform da yakın bir zamanda pratik özelliğe kavuşacak. Ancak sürecin ne zaman başlayacağı ve özelliğin tüm platformlar için ne zaman kullanılır hale geleceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.