Huawei’nin alt markası olan Honor marka akıllı telefonlar, bugün itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu! Bu haber üst seviye özelliklere makul fiyatlarla sahip olmak isteyen akıllı telefon kullanıcılarını sevindirdi.

Honor Türkiye Başkanı Kevin Wang “Türkiye’de Premium özelliklere sahip, orta segment akıllı telefonlara dönük bir ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Türkiye’deki 1.000-2.000₺ seviyesindeki cihazlar şu anda rakiplerin yeterince iyi fiyat/performans oranına sahip olmayan ürünleriyle dolu. Bu boşluğu Honor olarak biz dolduracağız.” demişti.

Honor 9 Lite ve Honor 7x Türkiye’ye İndirimle Geldi!

Orta segmentte rakiplerine kafa tutacak Honor telefonlar, sadece Teknosa’da 200₺ indirimle satışta.

Honor 9 Lite 1499₺ ile Honor 7x 1899₺ ile satışa girdi. Kısa bir süre için Teknosa’nın web sayfasından satın alanlara 200₺ indirim yapılıyor ve 9 Lite 1299₺, 7x ise 1699₺’ye düşüyor. Sadece bununla kalmıyorlar ve yanında orijinal arka kapak da hediye ediyorlar.

honor

9 Lite ve 7x’in Özellikleri Neler?

7x hızlı ve güvenli yüz tanıma sistemiyle geldi. Aynı zamanda parmak izi okuyucu desteği de sunuyor. Oyunculara 18:9 ekranıyla liderlik vaadi veren 7x’in teknik özellikleri şöyle;

5,93 inç FullHD ekran, 4 GB Ram, 16 MP + 2 MP çift mercekli kamera, 8MP ön kamera, 1080 x 2160 çözünürlük, parmak izi okuyucu, Android 7.0 tabanlı EMUI 5.1 ve Kirin 659 işlemci.

honor

honor

 

9 Lite ise 4 kamerasıyla geldi. Çift taraflı 2.5D camdan nano işlemeli parlak arka yüzeyiyle parlamayı hedefliyor. EMUI 8.0 ve 3 GB Ram özellikleri onu 7x’ten ayırıyor.

Sinyalleri güçlü şekilde yakalayarak, otoyollar, dağlık bölgeler ve sıkışık gökdelenlerin araları gibi genel olarak zayıf sinyal olan bölgelerde bile yüksek kaliteli iletişim sunmak üzere geliştirildiği iddia edilen 9 Lite’ın teknik özellikleriyse şu şekilde;

5,65 inç FullView FHD+ ekran, 3 GB Ram, 13MP+2MP ön ve 13MP+2MP arka kamera, 1080 x 2160 çözünürlük, parmak izi okuyucu, EMUI 8.0 ve Kirin 659 işlemci.

honor

“Türkiye’de mantıklı fiyatlara sahip telefonlar satmak istiyoruz. Akıllı telefonları erişilebilir fiyatlarda tutmak, teknolojiyi anlayan ve takip eden kişiler için de mantıklı bir seçenek olarak görünüyor. 

Kalite ve fiyat önceliğinin dışında spor, müzik, moda gibi farklı alanlardaki hayranlarımızın sayısını artırmak istiyoruz. Dokunduğumuz her yerde yerel iş ortaklarıyla çalışmalar yapıyoruz.” diyen Başkan Kevin Wang, “Türkiye, inanılmaz bir potansiyele ve akıllı telefonlar için artan bir talebe sahip.

80 milyon nüfusunuz var ama yılda sadece 12 milyon akıllı telefon satılıyor, bu da potansiyeli ortaya koyuyor.Türkiye bizim için kritik pazarlardan birisi.” diye belirtti.

Honor telefonlar, şu an için makul fiyatlarda ve özelliklerde görünüyor. Orta segmentte sıkı bir rakip. İlerleyen zamanlarda fiyatlarında oynama olup olmayacağı şimdilik merak konusu.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.