iOS 12.0.1 sürümü güncellendi güncellenmesine ama birçok hata da vermeye başladı. Gelen şikayetler dikkate alındığı zaman kimisinin telefonunda arama dahi yapılamıyor, kimisinin telefonunda kablosuz internet bağlantısı yok, kimilerinde ise hiç tanımadığınız kişilere kendiliğinden otomatik mesaj yolluyor. Hal böyle olunca da Apple şirketinin bu yeni güncellemedeki bu tip sorunları bir an önce aşması gerekiyor.

iOS 12.0.1 sürümü

iOS 12.0.1 Sürümü Güncel Sorunlar

Gerçekten de Apple şirketinin iOS işletim sisteminin 12.0.1 güncellemesi aslında güncel sorunlarla dopdolu. Hemen onları sırayla madde madde ele alalım:

– Telefon arama yapmıyor ve gelen çağrıları kabul etmiyor.

– Otomatik mesaj gönderiyor.

– Kablosuz bağlantı özelliği devre dışı görünüyor.

– Batarya çabuk tükeniyor.

Bu sorunlar ele alındığı zaman aslında bu güncellemenin güncel sorunları beraberinde getirdiğini söylemek mümkün.

Apple Herhangi Bir Açıklamada Bulunmadı

İşin trajik kısmı ise Apple yetkililerinin söz konusu güncelleme sorunlarıyla ilgili olarak herhangi bir şekilde resmi olarak paylaşımda bulunmamış olması.

Müşterilerine 5 bin lira 10 bin lira gibi fahiş fiyatlarla sattıkları telefonların yapması gereken temel işlevleri dahi yapamıyor olması ve üstelik buna neden olan yetkililerin herhangi bir açıklamada bulunmaması akıllı telefon kullanıcılarını bir kere daha düşündürdü.

iOS 12.0.1 sürümü

Akıllı Telefonlar Ne Kadar Akıllı!

Bu tablo aslında ilk değil. Bunun gibi daha birçok vakıalar geçtiğimiz aylarda yine teknoloji gündemini sarstı. Yapay zeka ya da akıllı cihaz terimlerinin başlı başına kullanılması zaten insanoğlunun mükemmel akliyete sahip olmasına en büyük hakaret!

Öyleyse makineleri insanın önüne geçirmek hatta onların bizden daha hızlı daha akıllı olduklarını iddia etmek akıllı bir insanın kabulleneceği şeyler değil. Üstelik bu cihazlara binlerce paralar veriliyor, atalarımızın dediği gibi sakla samanı gelir zamanı, eski cihazlara geri dönüşün zamanı geldi mi…

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.