WhatsApp güvenlik güncellemesi yayınlayarak milyonlarca kullanıcısını sevindirdi. Bu güncellemede WhatsApp’a Touch ID desteği geldi.

Güvenliğin yanında kullanıcı deneyimlerini de iyileştirmeye çalışan WhatssApp gece modu ve gruba alınan kişilerin sayısının artırma gibi yenilikler getirildi.

Gece modu sayesinde kullanıcılar, gece rahat bir WhatsApp kullanımına kavuşurken grup üyesinin artışı da birçok WhatsApp kullanıcısının işine yarayacak gibi duruyor.

Bu yeniliklerden en önemlisi olan Touch ID, kullanıcıların WhatsApp deneyiminin korunması açısından iyi düşünülmüş bir güvenlik önlemi. Bununla birlikte WhatsApp yetkililerinin kullanıcıların mahremiyetine verdiği önemin de bir göstergesi.

Peki WhatsApp güvenlik güncellemesi ile gelen yenilikler neler?

WhatsApp Güvenlik Güncellemesi

WhatsApp Güvenlik Güncellemesi için Touch ID

Kimi zaman telefon kilidi açık olur ve bu durumda WhatsApp, meraklı kişiler tarafından görülebilir hale gelebilir. 3. kişilerin uygulamaya kolayca erişim sağlayamaması için WhatsApp parmak izi kontrolü sağlamaya hazırlanıyor. Böylece kullanıcısı dışında kimse uygulamaya erişim sağlayamayacak.

WhatsApp’ın son güncellemesi, mahremiyeti korumak adına önemli bir gelişme olarak görülüyor. Kullanıcıların WhatsApp deneyimini iyileştirmek adına güvenlik açısından Touch ID önemli bir fark yaratacak.

WhatsApp Güvenlik Güncellemesi

WhatsApp Gece Modu

Geceleri gözlerimizi yoran uzun mesajlaşmalara karşı WhatsApp’tan kullanıcı dostu çözümü Gece Modu oldu. Bu mod ile uygulamanın renkleri daha koyu bir hal alacak ve gözü yormadan mesajlaşmak adına kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Gruptaki Kişi Sayısı Artışı

Bu güncellemeden önce kimileri için yetersiz olan WhatsApp gruptaki kullanıcı sayısını 256 kişiden 4.096 kişiye çıkarıyor. Böylece WhatsApp daha büyük grupları olan kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayıp deneyimlerini iyileştirmeye devam ediyor.

Son günlerce korsan yazılımlar nedeni ile güvenliği ile ilgili ciddi endişeler duyulan popüler uygulama WhatsApp, son güncelleme ile pek çok soru işaretini de akıllardan silmiş oldu.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.