Microsoft Surface Pro 6 uzun bir bekleyişin ardından nihayet tanıtıldı. Klasmanında rakip olarak 12.9 inçlik iPad modeli bulunan Pro 6 gelişmiş özellikleri bir hayli ilgi çekmeyi başardı. Bazı kaynaklara göre ise bir önceki modeline göre fazla bir yenilik göstermeyen   Surface Pro 6 kullanıcılar için bir hayal kırıklığı olacak nitelikte.

Microsoft Surface Pro 6

İlgi Çekmeyi Başardı!

Aynı tasarım şıklığı ve çizgisine sahip olan Surface Pro 6‘nın tasarımında yapılan en büyük değişiklik platin rengine ek olarak sunulan siyah seçeneği olmuş. Keskin hatlara sahip olan dikdörtgen model yine ince çerçeveli ve 12.3 inç boyutunda PixelSense ekrana sahip. 3:2 en boy oranına sahip olan Surface Pro 6, 2736 X 1824 oranında çözünürlük sunuyor. 367 PPi olarak açıklanan ekran piksel yoğunluk değeri ise 10 nokta çoklu dokunuş özelliği, yüksek görüntü kalitesi ile akıllı kalem kullanımı için uygun.

Microsoft Surface Pro 6

Microsoft Surface Pro 6 Teknik Özellikleri

Surface Pro 6 tüketici seçenekleri olarak Windows10 Home Edition ve ve ticari kullanım için Windows 10 Pro işletim sistemleri ile sunulacak.

8. nesil Intel işlemcilerden gücünü alan Microsoft Surface Pro 6 Intel i5 ve i7 işlemcilerden birini tercih etme şansına sahip kullanıcılar, depolama seçenekleri olarak da 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB SSD depolamaya sahipler. Grafik birimi olarak da yine Intel kullanılan  Microsoft Surface Pro 6 için Intel UHD Grafik 620 serisi tercih edilmiş durumda.

Yeni işlemcisine rağmen selefi ile aynı batarya ömrüne sahip olan cihaz 13.5 saatlik video izletme süresine sahip. 5 MP ön kamera ve 8 MP Full HD çekim olanağına izin veren arka kamera mevcut. Surface Pro 6, Dolby Audio Premium hoparlörler ile 1.6W stereo ses çıkış gücüne sahip.

Donanım özelliklerine göre değişiklik gösterecek olan fiyatlar ile satışa sunulacak. Microsoft Surface Pro 6 için şimdilik sadece başlangıç modelinin fiyatı verilmiş durumda. 899 Dolar’dan başlayacak fiyat ile satışa sunulacak olan Microsoft Surface Pro 6  iPad ile mücadelesinden başarı ile çıkabilecek mi?

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.