Bugün inceleyeceğim mobil oyun Bouncemasters, başka bir oyunun reklamında görüp dikkatimi çektiği için indirmiş olduğum bir uygulama. Oyunun başında minik, tatlı bir penguenin dürbünle çok uzaklardaki sevdiceğine bakıp onun yanına gitmeye karar verdiğini görüyoruz. Penguen bu kararı aldıktan sonra arkadaşı olan kutup ayısından, elindeki sopasıyla ona vurarak -evet tıpkı beyzbol gibi- gönderebileceği en uzak noktaya ulaştırmasını istiyor ve maceramız bu noktada başlıyor.

Bouncemasters

Bouncemasters oyununun geliştiricisi Kick The Buddy, Tank Stars gibi beğenilen oyunları da geliştiren Playgendary ekibi. Oyun Google Play Store’da 4.1 puan ortalaması tutturmuş ve 50 milyon+ indirmeye ulaşmış durumda. Oyunun Apple App Store’daki performansıysa 4.5 puan seviyesinde.

Bouncemasters ile Uzun ve Meşakkatli Yolculuk

Başta belirttiğim oyun başlangıcından sonra kutup ayısının elindeki sopa ve ileride geliştirebildiğiniz benzeri aletler ile penguene vurarak açılışı yapıyoruz. Vuruş doğruluğuna göre ne kadar uzağa gideceğiniz belirleniyor. Oyunda ilerlediğiniz süre içerisinde bölüm bölüm mesafeleri katederken, oyunda mevsimsel değişiklikler, çevre ve etkileşime girebildiğiniz unsurlar değişiyor.

Yerde ilerlemeye devam edebilmemiz için zıplama mekaniğini iyi kullanmamız gerekiyor. Arcade türü oyunlara aşinaysanız ve reflekslerinize güveniyorsanız bu oyunda ilerlemek sizin için pek de yorucu olmayacak. Penguenimiz yere indiği zaman, üzerinden zıplayarak devam edebileceği deniz aslanları, fok balıkları, ilerleyen seviyelerde mantarlar ve hatta buz tabakasını kırıp kafasını dışarı çıkarmış balinaların üzerinden zıplamak çok eğlenceli.

Penguenimiz Hızlı, Sopalarımız Sağlam Olsun!

Bouncemasters birçok oyun gibi ilerledikçe zorlaşan mekaniklere sahip. İlk seviyelerde zıplarken küçük bir kaya parçasına takılıp düşüyorken, daha uzağa gittiğimiz zamanlarda büyük çam ağaçları veya Robin Hood kılıklı bir avcı karşımıza çıkabiliyor.

Oyunda her denememizin ardından kazandığımız oyun içi paralarla birlikte penguenimizin, daha yükseğe zıplama, maksimum ulaşabildiğimiz hız ve güç, bize vurulan sopanın kuvveti gibi özelliklerini geliştirerek daha uzağa gitmemize imkan sağlıyoruz. Paramızı biriktirip kendi oynayış stilimize göre geliştirmelerimizi düzenli bir şekilde yaparak işimizi kolaylaştırabiliriz.

Oyunda aynı şekilde sevgili kutup ayısının elindeki sopasının da geliştirmeleri bulunuyor. Bu sopayı geliştirebilmek için oyun içi kazanabildiğimiz taşları biriktirmemiz gerekiyor. Taşları, ilerlerken yaptığımız doğru düşüşler veya zıplamalar ile biriktirirken, diyarlar arası geçtiğimiz mesafe aralıklarında da aldığımız 50 taş hediyemizi dikkatli şekilde harcamamız gerekiyor.

Tanıtmış olduğum oyunu beğenip, siz de bu penguen o kıza ulaşacak! diyorsanız, aşağıya bırakmış olduğum linklerden oyunun Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilir veya telefonunuza indirebilirsiniz.

‎Bouncemasters: Hit & jump
‎Bouncemasters: Hit & jump
Developer: AI Games FZ
Price: Free+
Bouncemasters: Zıplama Oyunu
Bouncemasters: Zıplama Oyunu

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.