Moralabs‘ın en son çıkardığı oyun olan Kelime Tatlısı, Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilmeyi bekliyor. Gün geçtikçe kullanıcı sayısını artıran ve yakın zamanda güncellenen oyuna gelin daha yakından bakalım…

Kelime Tatlısı Nasıl Bir Oyun?

Kelime Tatlısı oyunu, 300’den fazla bölümün ve 1000’den fazla kelimenin yer aldığı birbirinden keyifli bulmacalarından oluşan eğlenceli bir mobil uygulama. Oyun, kelime oyunu ya da puzzle çeşidinde görülen diğer oyun seçeneklerine göre daha çok sevilecek bir özelliğe sahip.

Kelime Tatlısı oyununda mutfak teması ve kelime bulmacası birleştirilmiş, sonucunda da oldukça tatlı bulunacak bir oyun çıkarılmış.

Oyun içerisinde oyunculara bir tabak içinde karışık harfler sunuluyor. Bu harfler içerisinden anlamlı ve farklı olacak kelimeler yaratılması ve tepside yer alan kutulara yerleştirilmesi bekleniyor.

Tepside bulunmayan ancak yine de anlamlı gelen kelimeler, fazladan kelime sayısı olarak ekleniyor ve bulunan fazladan kelimeler, taşa dönüşüyor. Elde edilen taş sayısına göre ipucu alınması ve bulmacaların da bu şekilde daha hızlı çözülmesi mümkün. Bu nedenle ne kadar fazla kelime bulunabilirse, o kadar da hızlı ilerleniyor.

Bölümler, zorluk ve kolaylık seviyesine göre ilerleyerek oynanıyor.

Unity ile geliştirilen oyunda, elde edilen gelirlerin %80’i oyun içerisinde satın alımlar için kullanılırken, kullanıcıların başına düşen ortalama maliyet de 5$ civarında. Reklamların çok fazla kullanılmıyor olması ise bu anlamda kullanıcının içini rahatlatıyor.

Kelime Tatlısı oyunu, kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Oyunun, ilk aydaki indirme sayısı 10.000’inin üzerindeydi. Aynı zamanda çıktığı ilk haftalarda iOS içerisinde ve feature listesinde de yer aldı. Sunulan birçok talep doğrultusunda diğer aylarda da yeni seviyeler ve kategoriler eklendi.

Oyun, iOS kullanıcıları için 8.0 ya da üst sürümü gerektirmekle birlikte, iPhone, iPad, iPod touch ve Android ile oynanmak üzere uyumludur. Aynı zamanda, internet olmasa da oyun keyfine devam edilebilen bir uygulama olarak Kelime Tatlısı, otobüste, metroda, evde ya da istenilen her yerde keyifle ve kolaylıkla oynanabiliyor.

Oyun, 5 Nisan’da hem iOS hem de Android tarafında güncellendi ve oyuna “Lokumlar” bölümü eklendi. Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerine yeni eklenen bölümü eskiye göre daha zor hale getirildi.

Şu ana kadar 50.000’den fazla indirme alan oyundaki diğer özellikler ise şöyle:

Kelime Tatlısı ile Kelime Oluşturma

Kelimeleri oluştururken eli hiç kaldırmadan kolaylıkla devam etmek mümkün. Ayrıca oluşturulan kelimeler de görülebiliyor.

Bulmacayı Çözme

Bulmaca içerisinde bir ya da birkaç kelimeden oluşturulan kelime öbeklerinin, sunulan harfler içerisinden bulunması isteniyor. Bulmacayı tamamlayabilmek adına bütün kelimeleri bulmak gerekiyor.

Ekstra Kelime Özelliği

İstenilen kelimeleri bulmaktan ziyade anlamlı kelimeleri bulmak, oyunculara taş kazandırıyor.

İpucu Özelliği

Sahip olunan taş sayısına göre istenildiği kadar ipucu kullanmak da mümkün. İpucu kullanımı ile daha hızlı şekilde bulmacalar çözülebilir. Aynı zamanda bulunamayan kelimeler ipucu ile direkt de geçilebilir.