Bugün inceleyeceğim mobil oyun uygulaması, State of Survival. Oyunumuzda zombi salgınının ortasında kalmış, yerle bir olmuş kentlerde hayatta kalabilmiş grubumuzla salgından kaçınmaya çalışıyoruz.

State of Survival ücretsiz bir mobil oyun. Oyun KingsGroup Holdings ekibi tarafından geliştirilmiş olup, Google Play Store’da 4.6 puan ve 5 milyon+ indirilmeye sahip durumda. Apple App Store’da ise 4.7 puan toplayıp RPG oyun kategorisinde ilk beşe girme başarısına sahip. Bunun yanında oyunun iki platformda da Türkçe dil desteğine mevcut olması sevindirici bir haber.

State of Survival ‘da Salgına Karşı Birlik Olun

State of Survival içinde güzel bir hikaye barındırıyor. Oyunun en başında bir çatışma içindeyiz. Zombilerle çatışma halindeyken, zombiler tarafından kapana kıstırılmış iki insanın kurtulmalarına yardım ediyoruz. Hayatımızı onlar için tehlikeye attığımızı gören ikili bizim iyi insanlar olduğumuz fikrine vararak bizi ve topluluğumuzu kamplarında kalmaya davet ediyorlar.

Kampa geldiğimizde insanlarla tanışıyor. İçinde bulunduğumuz durumu nasıl aşabileceğimiz hakkında tartışırken kampın bizden önceki sorumlusunun fevri hareketleri sebebiyle ufak bir kayıp veriyoruz. Yani kısacası oyun bize yönetimi devralmamız için böyle minimal bir hikaye hazırlıyor. Yönetimi devralınca, kampınızı geliştirirken yapmanız gereken salgınla alakalı bilgi toplama görevlerini ve bölgeleri zombi istilasından temizlemeye yönelik işleri unutmamanız önemli.

 Yeni Binalar İnşa Edin ve Geliştirin

Kampın yönetimini üstü kapalı şekilde biz devraldıktan sonra oyunumuz başlıyor ve temposu artıyor. Oyunda tahmin edilebileceği gibi hayatta kalmamız için kaynaklara ihtiyacımız var. Başlangıç için yemek ve odun üretebildiğimiz yapılar inşa edip kaynakları bollaştırmamız gerekiyor. Tıpkı Clash of Clans oyunundaki mantık gibi kaynak üretip ürettiğimiz kaynağı kampımızı geliştirmeye kullanıyoruz.

State of Survival

Oyun içinde kampımıza inşa edebileceğimiz askeri birlikler üretebildiğimiz eğitim binaları, hastaneler, zombi salgınını veya başka bir yaşayan grubun bize saldıracağının bilgisini önceden alabilmek için istihbarat binası, gözetleme kuleleri, sığınağımızın saldırılara karşı güçlenmesi için duvarların geliştirmeleri ve daha bir sürü inşa edilebilir içerik var. Bu binaları inşa ederken ve geliştirmelerini yaparken stratejik düşünüp bir sonraki hamlemizi hesaplamamız gerekiyor çünkü kaynak bulmak zombi salgınında normal olarak kolay olmuyor.

Bir İttifaka Katılın veya Kendi Birliğinizi Kurun

State of Survival’da içinde gerçek oyuncularla birlikte bir ittifak yaratabilir birbirinizin bina geliştirmelerine yardımcı olabilir, bina geliştirirken beklememiz gereken süreyi kısaltmaları konusunda yardım isteyebilir, bizimle beraber ekibimizin de kalkınması için ittifakımıza bağışta bulunabiliriz. Ekipler arası savaşlarda başka oyuncuların köylerini yağmalamak veya onlara karşı kendi kampımızı savunmak için stratejiler geliştirmek, oyunu eğlenceli ve keyifli kılıyor.

State of Survival

Bir ittifaka katılırken veya siz bir ittifak yaratmaya karar verdiğinizde bazı püf noktaları unutmamalısınız. Öncelikle sayınız ne kadar fazla olursa o kadar iyi ancak bu sayının bir sınırı var o sebeple ittifakınıza veya katılacağınız ittifakta bulunan oyunculara ve ittifakın toplam askeri gücüne göz atmalısınız. Bir ittifaka katılmaya karar verdiğinizde ekibinizle birlikte organize şekilde çalışıp, sizden faydalanmaya çabalayanları ezin.

Eğer State of Survival hoşunuza gittiyse aşağıdaki linklerden Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilir veya telefonunuza indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.