Microsoft, Windows 10 Mobile’ı gündeminden çıkarsa da akıllı telefonlara geliştirdiği uygulamalarla destek vermeye devam ediyor. Yakın zamanda ise Microsoft Pix Camera isimli uygulamasında pek çok yeni özellik ve geliştirmeyi içeren bir güncelleme yayınladı.

Yapılan güncelleme ve yeni özellikleriyle iOS kullanıcılarını sevindiren Pix Camera keşfedilmeyi bekliyor. Daha önceden yapılmış olan küçük bir güncelleme ile uygulamaya kazandırılan özelliklerde kartvizitleri, belgeleri tanıma, tarama özellikleri gibi birçok özellik bulunmaktaydı. Şimdi ise uygulama, kara tahtaları da beyaz tahtalar kadar iyi algılamakta ve kusursuzca tarayabilme özelliğine sahip.

Güncelleme ile gelen özellikler sadece bunlarla sınırlı değil. Taranan kara veya beyaz olan tahtanın belge görselleri ve efektleri işlenebiliyor. Yani görüntüler efektlerle geliştirilebiliyor ve kullanıcının isteği doğrultusunda iyileştirmeler yapılabiliyor. Ek özelliklerde ise düzenleme kısmında kırpma özelliğinin kullanımı esnasında, kullanıcı görselleri kolaylıkla 90 derece çevirebiliyor.

Microsoft Pix Camera Sadece Tek Bir Platforma Özel Geliştirildi

Pix Camera için getirilmiş bu güncellemenin tüm özelliklerine kavuşmak isteyen kullanıcılara ne yazık ki kötü bir haberimiz bulunuyor. Uygulama sahibi olan şirket, Pix Camera güncellemelerini, sadece iOS kullanıcılarına yönelik sundu. Dolayısıyla iOS kullanıcısı olmayanlar ne yazık ki bu güncelleme ile gelen özelliklere sahip olamayacak.

Bu bilgilere ek olarak, uygulamanın Android işletim sistemi ile uyumu üzerinde çalışmalar yapılmasının beklendiğini de hemen belirtelim. Fakat Android versiyon için verilmiş net bir tarih yok. Anlaşılan o ki Microsoft, şimdilik iOS sürümünün özelliklerini geliştirmeye odaklanmış durumda.

Apple cihazınız varsa ve bu uygulamayı henüz denemediyseniz, aşağıdaki linkten uygulamayı indirebilir veya uygulamayı güncelleyerek yazıda anlatılan birbirinden özel güncelleme özelliklerini kullanabilirsiniz.

‎Microsoft Pix
‎Microsoft Pix
Price: Free

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.