İnternetin yaygınlaşması ile beraber birçok yazılımcı için para kazanma kaynağı haline gelen internet üzerinden reklam, birçok internet kullanıcısının canını sıkmaktadır. Bir internet sayfasında dolaşırken, video izlerken veya metin okurken karşımıza çıkıp duran bu reklamlar çoğu zaman çok can sıkıcı olmaktadır. Bazen birisini kapatmak isterken bir diğer açılmakta, uygulama ekranı değişmekte veya uygulama kapanmaktadır. Bu durumla karşılaşan kişilerin sorunlarına çözüm ise yine yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir.

Reklam engelleme uygulamaları geliştiren yazılımcılar, tarayıcı ekranını boğan reklamlardan kurtulmanız için reklam engelleyen yazılımları mobil uygulama mağazaları aracılığı ile kullanımınıza sunmaktadır. Siz de bu uygulamaları indirip kurduktan sonra, tarayıcı ekranınızdaki reklamlardan kurtulabilmektesiniz.

Apple kullanıcılarının bildiği üzere İOS 9 ile beraber reklam engelleme uygulamaları artık safari ile bütünleşik olarak kullanılabiliyor. Bu sayede hem uygulamaların güvenilirliğinden emin oluyorsunuz hem de Safari ile entegre olarak çalışan AdBlock uygulamanız hiçbir reklamı kaçırmıyor. Bu sayede uygulamalarda reklam engelleme ios 9’un yayınlanması ile beraber hayatımıza girerek büyük ölçüde fayda sağlamıştır. Bu uygulamalardan bazıları ile şunlardır;

1-1Blocker

Apple’ın İOS 9 sürümü ile beraber Safari adlı tarayıcısı için İçerik Engelleyiciler özelliğini etkinleştirmesi ile birlikte büyük rağbet gören 1Blocker, ücretsiz olarak telefona indirilebilmekte ve reklamları engellemek için kullanılabilmektedir. Uygulama Premium üyelik imkanı da sağlamaktadır ve Premium üyelik aracılığı ile reklam engelleme sınırı olmaksızın her türlü takip ve içerik kontrolü de 1Blocker aracılığı ile tarafınıza sunulmaktadır.

2-Crystal

Crystal adlı uygulama telefonunuza sadece reklam engelleme özelliği değil aynı zamanda pil ve veri tasarrufu imkanı da sağlar. Telefonunuzun tarayıcısında yaptığınız tüm web sitesi ziyaretlerinde, sizin ilgili olduğunuz içerik dışında beliren tüm reklamları engelleyen Crystal, ek sayfaların açılmasına ve pop-upların açılmasına da izin vermeyerek hem veri tasarrufu hem de pil tasarrufu sağlar. İnternetinizin yavaşlamasına neden olabilecek tüm problemli durumları da ortadan kaldırarak, keyifli bir surf yapmanızı sağlar.

3-Blockr

Diğer uygulamaların yanında ücretli olmasıyla dikkat çeken Blockr, tarayıcınızda beliren her türlü reklamı ortadan kaldırmasının yanı sıra, ekranınızda kalabalık yapan tüm sosyal medya bileşenlerini, çerezleri ve gereksiz interaktif içerikleri anında engelleyecektir. Bu yönden hem veri tasarrufu hem de güvenilir bir web tarayıcısı deneyimi yaşamanızı sağlayan Blockr’ı Safari’nin İçerik Engelleyicileri butonu aracılığı ile aktif hale getirdikten sonra, başka hiçbir temasta bulunmadan uygulamadan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

4-Purify Blocker

Tarayıcınızı kullanırken internetinizi yavaşlatan tüm etkenleri tek seferde ortadan kaldırabilen Purify Blocker, tarayıcınızın ara yüzünü sadeleştirir ve kullanımını kolaylaştırır. Reklam sekmelerini engelleyen Purify Blocker, gereksiz reklamları, sosyal medya içeriklerini ve interaktif bağlantıları engelleyerek, güvenli bir tarayıcı deneyimi yaşamanızı sağlar. Ücretsiz olarak kullanılabilecek olan en basit arayüze sahip olan Purify Blocker’i şimdi AppStore uygulama mağazasından ücretsiz olarak edinebilir ve internetin tadını daha keyifli yaşayabilirsiniz. Uygulama ios 10 reklam engelleme uygulamaları arasında en çok tercih edilenler arasındadır.

5-AdGuard

Yayın tarihi diğer uygulamalara göre daha sonra olan AdGuard, AdBlock uygulamaları arasında öne çıkan isimlerden. Sizi rahatsız eden tüm tarayıcı reklamlarından arındıran, gizliliğinizi koruyarak, bağlantı hızınızı arttıran AdGuard ios uygulama reklamlarını engelleme yönünden oldukça başarılı bir aplikasyondur. İçeriğinde bulundurduğu çok sayıda özel filtre ile birlikte reklam içeriklerinin yanı sıra sizinle ilgisi olmayan sosyal medya buton ve bağlantılarını da engelleyen AdGuard’ı AppStore’dan ücretsiz olarak indirdikten sonra ayarlar sekmesinden Safari’ye ve daha sonra İçerik Engelleyicilere giderek aktif hale getirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.