Apple AirPods eski kablolu kulaklıklardan daha ileri teknoloji olabilir, ancak kaybolmaları çok daha kolay. Her biri yaklaşık bir buçuk santim uzunlukta olduklarından ve hiçbir şeye bağlı olmadıklarından, AirPods kaybolma olasılığı çok yüksek kulaklıklar.airpods

Onları satın aldığınızdan beri her iki kablosuz kulaklığı takip etmeyi başarsanız bile, muhtemelen arada birini veya her ikisini de kaybetme kaygısı ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Fiyatı göz önüne alındığında hiçbir kullanıcının AirPods’u kaybetmek istemeyeceğine adım gibi eminim.

Gabrielle Reilly de kulaklıklarını kaybetmekten çekinen bu kullanıcılardan biriydi. Virginia’da yaşayan 22 yaşındaki bir avukat yardımcısı olan Gabrielle Reilly, AirPods’u takip etmenin çok kolay bir yolunu buldu. Onları küpelere çevirdi ya da kendi dediği gibi, Airings’e çevirdi. Reilly, Airings’i Twitter’da kendi kulağında gösterdiği bir video yayınladı. Dürüst olmak gerekirse, hem şık hem de son derece işlevsel bir şey geliştirmiş.airpods

AirPods Artık Airings’lerle Daha Kullanışlı!

İnsanlar Reilly’nin videosuna o kadar çok etkileşim gösterdi ki kendisi bile bu kadar yorum alacağını beklemediğini dile getirdi. Reilly cevapların karışık olduğunu söyledi. “Airpod’lar meme(mim) haline geldi, bu yüzden çoğu insan için küpelerin bir şaka olduğunu hissediyorum. Ve benim için de öyle. Ancak, işlevsel bir şaka.” Şeklinde açıklama yaptı.

Yaratıcı müzik aşığı, BuzzFeed News ile yaptığı röportajda, başlangıçta kablosuz kulaklıkları küpelere çevirmek için ilham aldığını çünkü onları kaybetmekten korktuğunu söyledi. Ama aynı zamanda kedisinin onları çiğnememesi için de bir yol aradığını da dile getirdi.airpods

BuzzFeed’e şu şekilde açıklama yaptı: “Onları kaybetmeyi kesinlikle reddediyorum. Kedim iki çift Beats bluetooth kulaklığımı ve diğer tüm kulaklıklarımı yedi. Bu yüzden AirPod’ları aldım çünkü çiğnemek için tel yoktu ama hala onları bağlamak için bir şeye ihtiyacım vardı.”

Reilly ayrıca AirPod’ları bağlamak için bir zincir kolye oluşturdu ve diğer AirPod sahiplerinin faydalanabilmesi için çıkarılabilir küpeleri satmaya karar verdi. İnsanların kasnak, olta kancası veya gümüş ya da altın küpeler üzerine siparişi verebilecekleri bir web sitesi oluşturdu. Hem de müşteriler istedikleri küpe uzunluğunu bile seçebiliyorlar.

airpods

Airings şu anda çift başına 20,00 dolara mal oluyor. Reilly ayrıca takılar, zincirler ve daha fazlası gibi ek kişiselleştirme sunuyor. Belki de Apple, kuyumculuk işine girmeye karar verirse Reilly’nin yardımını alabilir.

Fotoğraflar: twitter.com/bloodorgy

PAYLAŞ
Öykü de yazar, anime de sever. Ama en çok nightcore dinler