Uygulama geliştiricileri bazı zamanlarda o kadar işlevselliği olan uygulamalar üretiyorlar ki bazı büyük cihaz üreticileri bu uygulamaları satın alarak kendi cihazlarına özellik olarak ekliyorlar. Apple firması da bu büyük firmalardan bir tanesi. Bazı özelliklerini kendi bünyesinde çalışan kişilerden değil mağaza uygulama geliştiricilerinden alan firma, iOS işletim sistemine gelen güncellemeleri böylelikle tamamlamış oluyor. Apple firmasının iOS işletim sistemine uygulama geliştiricilerinden aldığı ve cihazlarına entegre ettiği 4 uygulama mevcut. Bu uygulamaları firmanın kendi ürettiğini düşünen insanlar satın aldığını duyunca hayrete düşüyor.

Apple’ın Satın Aldığı 4 Uygulama

  • Airpods

Kullanan kişilerin bildiği üzere Airpods adlı kulaklık modelleri birbirinden bağımsız olarak bir kabloya bağlı olmadan üretildiği için bir uygulama geliştiricisi bu kulaklıklardan birinin kaybolma ihtimaline karşı bir Airpods bulma sistemi geliştirdi. Apple firması ise bunu satın alarak kendi işletim sistemine dahil etti.

  • Volume Tuşu İle Fotoğraf Çekme

iPhone 4 modeline kadar Apple cihazlarında bulunmayan bu özellik de bir uygulama geliştiricinin mağazaya sunması üzerine Apple’ın satın aldığı özelliklerden bir tanesi.

  • F.lux

Gece modu özelliğinin mağazaya sunulması sonrasında bu uygulamayı geliştiriciden satın alan Apple firmasının iPhone cihazlarında yer alan bu özellik çoğu kullanıcı tarafından kullanılıyor.

  • CoolPixel

Ekran kaydetme ve bilgisayara bağlama özelliğini geliştiren ve adını Coolpixel olarak koyan geliştiriciden satın alınan bu özellik iOS 11 ile birlikte kullanıcılara sunuldu.