Apple Music arkadaşlarınıza göre çalma listesi oluşturma fırsatı sunuyor. Böylece artık arkadaşlarınızdan şarkı önerisi istemenize gerek kalmayacak.

Apple Music Arkadaşlarınıza Göre

Apple Music Arkadaşlarınıza Göre Listeleyecek

Müzik platformları arasında oldukça popüler olan Spotify, kullanıcılarına “Haftalık Keşif” listeleri sunuyor. Bu da kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, yeni şarkıları keşfedebiliyor.

Benzer bir uygulama da yakında Apple Music için geçerli hale gelecek. Yeni bir çalma listesi ile karşımıza çıkacak olan Apple Music, farklı noktaları da olan Friends Mix özelliğini devreye sokacak.

Apple Music Arkadaşlarınıza Göre

Yeni Özellik Çok Sevilecek

Bu çalma listeleri, kullanıcıların arkadaşlarının son günlerde dinlediği 25 şarkıdan oluşacak. Özellik “Friends Mix” ismiyle kullanıma sunuldu. Ancak özellik, şimdilik her kullanıcı için aktif durumda değil.

Özellik, pazartesi itibari ile yayına başlayacak. Böylece Favorites Mix, Chill Mix, New Music Mix gibi listelere bir de Friends Mix eklenmiş olacak. Bu sayede kullanıcılar, arkadaşlarından müzik önerisi istemeden onların severek dinlediği şarkılara erişebilecek.

Apple, iOS 11 ile birlikte başta Apple Music olmak üzere pek çok uygulamada daha basit olmayı seçti. Sosyal teklifleri basitleştirerek Apple Music’de arkadaşlarınızı takip edebilmenize de olanak tanımaya başladı.

Bunun dışında “Friend Are Listening To” bölümünden de arkadaşlardan gelen önerileri dinlemek mümkün hale geldi. Bunun dışında dilediğiniz arkadaşınızın profiline bakarak dinlediği tüm şarkıları görmeniz mümkün.

Apple Music son müzik listesi ile birlikte çalma listesi sayısını da dört güne çıkarmış oldu. Pazartesi günleri Friends Mix, Salı günleri Favorites Mix, Cuma günleri New Music Mix ve Pazar günleri de Chill Mix yayınlanacak.

Peki diğer günler ne olacak? Şimdilik bu sorunun net bir cevabı yok. Ancak Apple Music’in son yeniliklerin ardından kalan üç gün için de farklı projeleri hayata geçirebileceğini beklemek yanlış olmayacaktır.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.