Bir zamanlar bir dizi vardı oradaki repliği konumuza uyarlarsak size şunu demek isteriz; “Mesele fotoğraf çekilmek değil yeğen, mesele ona uygun efekt bulabilmekte”.

Şu an eminiz ki yüzünüzde kocaman bir gülümse belirdi. Ama dikkat, hepimiz son zamanlarda en çok bu konuda efor sarf ediyoruz. Fotoğrafı artık makineler ile değil cep telefonları ile çekiyoruz. Sonra çektiğimiz bu fotoğraftaki istemediğimiz öğeleri silmek, yüzümüze ışık istediğimiz gibi gelmemişse onu istediğimiz noktaya getirmek, bazen nostalji bir fotoğraf haline getirebilmek için rengiyle oynama gibi seçenekleri kullanarak, fotoğrafı görmek istediğimiz noktaya rahatlıkla getirebiliyoruz.

Ancak bu uygulamalarda telefonunuzun işletim sistemine göre farklılıklar göstermekte.

Android İçin En İyiler;

Android işletim sistemine sahip telefonlar ile çekilen fotoğraflarınız için önerilerimiz;

1.Prisma

30′ dan fazla filtre seçeneği ile kullanıcılarının beklentilerine cevap verenlerin en iyileri arasındadır. En iyi fotoğraf uygulamaları android işletim sistemine uygun olarak tasarlanmış prisma, Picasso, Munk, Levitan gibi ünlü ressamların tarzlarına uygun efectler ile özellikle gözde olan program ios işletim sistemi içinde tasarlansa da şu an en çok android kullanıcıları tarafından dikkat çekmektedir.

2.PhotoGrid

Efekt bazında daha geniş yelpazeye sahip olan program, fotoğrafda sarartma, pembeleşme, kararma vb efeck etkilerinin yanı sıra kolaj imkanı da sunarak aynı anda birden fazla fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilmenize olanak sağlamaktadır. En iyi fotoğraf çekme efect programı olarak da kullanılan Photo grid, android kullanıcıların göz bebeği diğer bir uygulamadır.

İos için En iyiler;

İos işletim sistemine sahip telefonlar için en iyi fotoğraf uygulamaları iphone telefon kullanıcılarına özeldir. Bunlar için önerilerimiz;

1.Tooncamera

Prisma uygulamasının ios boyutu olarak da adlandırılan program için yeni bir sürüm yakınlarda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Hata düzeltme seçeneği ile özellikle dikkat çeken uygulama, kullanıcısına çektiği fotoğrafın sanat eseri hissini vermesinde büyük olanak sağlamaktadır.

2.Photo Grid

Android kullanıcıları kadar ios kullanıcısı tarafından da son derece büyük beğeni toplayan program, ios için sağladığı yeni sürümü ile beğenilere sunuldu.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.