Apple Pencil adıyla tanıtımı yapılan ve dünyanın köklü Amerikan şirketi Apple tarafından geliştirilen Apple Pencil, iPad mobil cihazlarda olacak.

Avrasya Ekonomi Komisyonunda Apple yetkilileri bu yeni gelişmeyi dünya kamuoyuna tanıttı. Söz konusu yeni teknolojik kalemin Çin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına onaylatıldığının da altını çizdi.

Bu gelişmeler de demek oluyor ki çok yakın bir zamanda yepyeni bir kalem uygulaması dünyanın öncü mobil cihaz üretim şirketi Apple aracılığıyla karşımıza çıkmış olacak. Peki Apple Pencil nelerde işimize yarayacak? Nasıl kullanılacak?

Apple pencil

Apple Pencil Muhtemel Yeniliklerle Gelecek

Apple şirketinin Avrasya Ekonomi Komisyonunda gerçekleştirdiği tanıtımda Apple Pencil’in muhtemel gözüyle bakılan yeniliklerine de üstü kapalı olsa bile değinildi.

Buna göre Airpods tarzında kablosuz Bluetooth destekli bir Pencil tasarımı gerçekleştirilecek. Öte yandan ekran boyutunun 10.5 – 12.9 inç aralığında olması bekleniyor.

Bu yer verilen teknik bilgilerin ötesinde ayrıntılara daha fazla değinilmeden Apple kullanıcılarının piyasaya sürüldüğü zaman nelerden oluştuğunu tamamen kendi gözleriyle ve kendi elleriyle görmeleri, dokunmalarıyla deneyimlemesinin de altı çiziliyor.

Apple pencil

Yeni iPad Modellerinde de FaceID Var

Öte yandan yeni iPad modellerinde hangi temel özelliklerin olacağı üzerine de bilgilendirmede bulunan Apple yetkilileri yüz tanıma özelliği (FaceID) özelliğinin kuşkusuz yeni modellerde de kesinlikle var olacağının altını çizdi. Bunun yanı sıra USB portuna sahip olup olmayacağı ise henüz merak edilen konuların arasında gelmekte.

Bütünüyle ortada duran bu gelişmeler dikkate alındığı zaman her anlamda ilerleyen zaman diliminde bizleri nasıl yeniliklerin beklediğini hep birlikte göreceğiz. Yine Çin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onay verdiği Bluetooth destekli Apple Pencil’ın da ne zaman kesin olarak piyasaya sürüleceğiyle ilgili net bir tarih verilmezken en geç yıl sonunda piyasaya sürülebileceği tahmin edilmekte.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.