Apple’ın CEO’sundan şirketin piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşmasının ardından Steve Jobs’lı bir teşekkür mesajı geldi.

Apple’ın CEO’sundan Anlamlı Mesaj

Sektörün devi olan şirket, dünya tarihinde piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşan ilk şirket oldu. Bu büyük başarı gündeme damga vurdu. Steve Jobs’ın ölümünün ardından yerine geçen CEO Tim Cook, sayıları on binleri bulan Apple çalışanlarına bir mesajla teşekkür etti.

Çağın getirisi olarak artık teknoloji firmaları zirveyi oynuyor. Bunun en büyük göstergesi de hiç şüphesiz Apple. Kar odaklı düşünen ve dijital hizmetler arasında dev yeniliklere imza atan şirketin bu başarısı elbette tesadüf değil.

Apple’ın CEO’sundan

Üstelik şirket bu başarıyı bir zirve olarak değil “kilometre taşı” olarak değerlendiriyor. Tim Cook söz konusu başarının yenilikçi anlayış olduğunu vurguladı ve Steve Jobs’ın Apple’ı kurmaya karar verdiği zamanlarda insan yaratıcılığının sınırlarını zorlama hedefinin olduğunu belirtti.

Amazon’un bu rekoru Apple’dan önce kırması beklense de Apple beklentileri boşa çıkardı ve zirveye oturdu. Bu başarısı ile de dünya tarihinde yer edindi.

Teşekkür Mesajında Dikkat Çeken Detay

CEO Tim Cook, başarılarını çalışanlarına teşekkür mesajı yollayarak kutladı. Bu mesajda Steve Jobs’a da değinmesi beğeni topladı. Peki söz konusu mesajda ne tür ifadeler yer alıyordu? İşte Tim Cook’un teşekkür mesajının tam metni:

Apple’ın CEO’sundan

“Takım,

Bugün, Apple önemli bir kilometre taşını geçti. Hisse senetlerimiz  207,39 dolardan kapanış yaptı. Apple, şu an 1 trilyon dolardan fazla değere sahip. Bu başarıyla gurur duymak için çok sebebimiz olsa da, başarımızın en önemli ölçütü olamaz. Finansal getiriler, Apple’ın yenilikçiliğinin bir sonucudur, bu bakış açısı ürünlerimizi ve müşterilerimizi ilk sırada tutar ve her zaman değerlerimize sadık kalmamızı sağlar.

Apple’ı harika yapan şey, sizin yani ekibimizin; başarımızın sırrı olan sıkı çalışmalarınız, özveriniz ve tutkunuzdur. Yaptığınız şeyden çok etkilendim ve sizlerle ömür boyu çalışmak bir ayrıcalıktır. Geç saatlere kadar çalıştığınız ve ekstra mesaileri yaptığınız için, daha azıyla yetinerek işinizi mükemmel kıldığınız için, size kalbimin en orta yerinden teşekkürlerimi sunuyorum. 

Müşterilerimize, tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza, Apple geliştirici topluluğumuza, iş arkadaşlarımıza ve bu şirkette bize gelen herkese teşekkür etmek için elimizden geleni yapalım.

Steve, insan yaratıcılığının gücünün en büyük zorlukları bile çözebileceği inancına sahip olarak Apple’ı kurdu. Dünyayı değiştirebileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlar bunu yaptılar. Bugünün dünyasında, görevimiz her zamankinden daha önemlidir. Ürünlerimiz sadece sürprizler sunmak ve keyif yaratmakla kalmaz, tüm dünyadaki insanları hayatlarını ve başkalarının hayatlarını zenginleştirir ve güçlendirir.

Steve’in her zaman böyle anlarda dediği gibi, hepimiz Apple’ın parlak geleceğini, birlikte yapacağımız büyük işleri dört gözle beklemeliyiz.

Tim”

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.