Ülkemizde spor denilince ilk akla gelen branşlardan biri şüphesiz futboldur. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada ilgiyle takip edilen bu spor dalına, tabii ki uygulama geliştiricileri de kayıtsız kalamıyor. TopOnda uygulaması da futbol severlerin oldukça seveceği bu tür mobil uygulamalardan bir tanesi.

Bu yerli uygulama, oldukça farklı bir çalışma mantığı sergiliyor. Canlı olarak izlenebilen her maçın tartışma yaratan pozisyonlarını, hem kullanıcıya iletiyor hem de uygulamayı kullanmakta olan tüm bireylerin mevcut pozisyon hakkında o anki düşüncelerini tespit etmek için bir oylama sistemi sunuyor.

TopOnda, 2016 senesinde Orhan Erkan Güngör ve Mustafa Tankut Kurul tarafından kurulmuş olan Mobiyol Bilgi Teknolojileri şirketinin mobil uygulaması. 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde geliştirilen uygulama, 2017 senesinin ilk çeyreğinde de kullanıcıların erişimine açıldı. iOS ve Android kullanıcıları için kullanılabilir durumda olan TopOnda uygulaması, toplam 13 kişilik bir çalışma ekibi tarafından yönlendiriliyor.

TopOnda Uygulamasına Gelen 70 Binden Fazla Yanıt

Uygulamada bulunan profesyonel hakem ekibi, maç esnasında hakem tarafından verilmiş olan, verilmeyen ya da görmezden gelinmiş olan kararları, o an sisteme giriyor ve kullanıcıların oylamasına sunuyor. Bu uygulamayı, diğer futbol odaklı uygulamalardan da ayıran en önemli özellik bu.

Kullanıcıların oylamaya katılması ile haftanın mağdur sayılan takımları belirliyor ve futbol severlerin kullandığı oylar ile bir lig puan tablosu oluşturuluyor. Enteresan özellikleriyle dikkat çeken uygulama, bugüne dek toplam 10 bin indirilme sayısına ulaşmayı başardı.

TopOnda yayın hayatına başlamasından bu yana, toplam 310 futbol karşılaşması için ortalama 5 bin 500 pozisyonu kullanıcıların oylarına sundu ve bunlar için 70 binden fazla yanıt aldı.

Güncel Futbol Haberler ve Mevcut Puan Durumu Bilgileri

Uygulamada oylama özelliğinin kullanımı ile birlikte tüm kullanıcıların fotoğraf ve video yükleyebildiği ayrı bir galeri bölümü de bulunuyor. Uygulamaya, bir gün içerisinde ortalama 60 fotoğraf ve video yükleniyor. Futbol ağırlıklı olacak şekilde makale ve haber de yayınlayan TopOnda uygulaması, bugüne dek toplam 900’den fazla maç bilgisi ve haber paylaşmış.

50 bin TL’lik bir sermaye ile kurulan TopOnda, bugüne dek yatırım almadan varlığını sürdürdü. Uygulama bunun yerine kullanıcı sayısını artırmak ve buna bağlı olarak reklamlar üzerinden kazanç sağlamak istiyor. Bu gelir modeliyle büyümeyi amaçlayan uygulama, güncel bir şekilde Türkiye Süper Ligi’nin puanlarını kullanıcılara aktarıyor.

TopOnda, 1 ile 3 milyon arasında bir kullanıcı kitlesine ulaşarak daha fazla tanınan bir uygulama olmayı amaçlıyor. Daha ileride ise futbola ilgisi olan farklı ülkelere açılmayı hedefliyor. Uygulamanın şu anki amacı ise takipçilerine kullanıcı dostu bir tecrübe yaşatmak.

Yakın zamanda güncellenen uygulamaya dileyen herkes, ücretsiz olarak erişebilir. Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz.

TopOnda
TopOnda
Developer: Mobiyol
Price: Free

TopOnda uygulaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Telefonunuzda futbolla ilgili başka uygulamalar var mı? Düşüncelerinizi bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.