Aviary, Google Play Store’da 50 milyon’un üzerinde indirme sayısına sahip oldukça kapsamlı bir fotoğraf editörü. Temel fotoğraf düzenleme özellikleri üzerine yoğunlaşılmış olan bu mobil uygulamayı birlikte inceleyelim.

aviary

Aviary ile Çok Kapsamlı Fotoğraf Editi

Aviary içerisinde fotoğraf efektleri, filtreler ve çerçeveler, çıkartmalar, renk dengesi, kırpma, döndürme, parlaklık, kontrast, renk sıcaklığını ve doygunluğu ayarlama, netleştirme ve bulanıklık ayarları, renk sıcaklığı, renk sıçratma vb. oldukça kapsamlı bir şekilde fotoğraflarınızı düzenlemenize olanak sağlıyor.

Ayrıca bu uygulamada, çekmiş olduğunuz fotoğraflara kenarlık, metin veya çizim ekleyebilir, kozmetik aletleri kullanarak kırmızı gözleri giderebilir, yüzdeki leke ve sivilceleri yok edebilir ve diş beyazlatma yöntemini kullanabilirsiniz.

Aviary’de tüm bunların dışında “Geliştir” isimli bir menü var. Bu menüde çektiğiniz fotoğrafın içeriğine (manzara, yiyecek, portre, gece, yüksek çözünürlük) uygun olan seçeneğe tıkladığınızda uygulama otomatik olarak size bir düzenleme sunuyor. Üzerinde fazla uğraşmak istemediğiniz fotoğrafları hızlıca düzenlemenize olanak sağlayan alternatif bir seçenek de diyebiliriz.

aviary

Efektler

Uygulama içerisinde ücretsiz olarak sunulan birçok efekt paketi mevcut. (Cabin Pro, Food, Pantone, Pop Art, Radiant, Romance, Style, Summer, City, Wanderlust, Glow Pro, Signet Pro, Spring, Soleil, Noir vb.) İçerisinden beğendiğiniz paketleri ‘malzemeler’ bölümüne tıklayıp indirebilirsiniz. Her indirdiğiniz paket içerisinde ortalama 10 tane farklı seçenek mevcut. Işık ve renk ayarları çekmiş olduğunuz fotoğrafa uyan bir tanesine dokunarak fotoğrafınıza uygulayabilirsiniz.

aviary

Çıkartmalar

Efektlerde olduğu gibi malzemeler bölümüne girerek, çoğunluğu ücretsiz olarak indirilebilen çıkartma paketlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu paketlerden bazıları; Brooklyn, Censored, Glitter, Love, Food, Type, Eat, Script, Flora, Zodiac vb. Oldukça kullanışlı ve çeşitlilik sunuyor olması, fotoğrafınıza uygun çıkartmayı uygulamanızı da kolaylaştırıyor.

aviary

Diğer Özellikler

Parazit Azaltma: Bu özellik sayesinde düşük ışıkta çekilmiş fotoğraflarınızda oluşabilecek kumlanmaları ortadan kaldırarak daha net görseller elde edebilirsiniz.

Odak: Radyal ve doğrusal olmak üzere iki farklı şekilde uygulayabileceğiniz bu özellik, size fotoğrafınızda istediğiniz alan derinliğini yatay ve oval olarak uygulayabilme olanağı sunuyor.

Renk Açma: Bu özellik fotoğrafınıza gerekli gördüğünüz tüm düzenlemeleri uyguladıktan sonra fazla gölgede kalmış kısımları bölgesel olarak görünür kılmanızı sağlıyor.

Geri Bildirim: Bu kısmı kullanarak uygulamada sevmediğiniz yönleri, beğendiğiniz yönleri ya da teknik sorunları topluluğa bildirerek hem uygulamanın kendini iyileştirmesini sağlayabilir hem de ihtiyacınıza daha çok karşılık veren bir uygulama olmasında Aviary’e geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linklerden ya da sitesinden Aviary uygulamasını indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.