PixelLab fotoğraflarınız üzerine değişik fontlarda yazılar yazmanızı sağlamakla birlikte, basit ölçekte kendi logonuzu tasarlamaya da olanak sağlayan bir program.

Google Play Store’da fotoğrafçılık kategorisinde yer almasına rağmen çok katmanlı düzenleme aygıtları onu daha çok tasarım programı olmaya itiyor. Uygulamanın detay özelliklerini birlikte inceleyelim.

Pixellab

Fotoğraf ve Tasarımlarınızı PixelLab ile Özelleştirin

PixelLab 100 den fazla font, 3D metin, metin efektleri (gölge, iç gölge, inme, arkaplan, yansıma, kabartma, maske…), etiketler, şekiller ve emojiler gibi bir çok opsiyonu içinde barındıran ve kullanım alanı da bu nedenle geniş olan bir mobil uygulama.

Onu diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından ayıran şey, temel olarak odak noktasının fotoğrafı ışık, kontrast vb. yönleriyle düzenlemekten ziyade, fotoğrafa istediğiniz bir görseli ya da yazıyı eklemek veya afiş ve logo gibi tasarım unsurlarını uygulamak.

Katmanlı fotoğraf düzenleme özelliğiyle birlikte, Photoshop programının mobil versiyonu gibi bir izlenim veren uygulama bir mobil uygulama için oldukça iş gören bir profil çiziyor.

Pixellab

Diğer Özellikler

Metin Eklemek: Yukarıda da bahsettiğim gibi bu özellik ile basit bir şekilde fotoğraf üzerine metin ekleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra 3D metin ve 3D metin düzenlemek isterseniz de aradığınız materyalleri bu programda bulacaksınız.

Metin Efektleri: Gölge, iç gölge, inme, arka plan, yansıma, kabartma, maske gibi seçeneklerden oluşan metin efektleriyle birlikte, sıradan metin ekleme işlemlerinin aksine görsel anlamda daha hoş metinler elde edebilirsiniz.

Perspektif Düzenleme: Bu özellikle birlikte oluşturmak istediğiniz bir logo ya da düzenlemek istediğiniz bir fotoğrafın perspektifini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Fotoğraf Efektleri: Diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarına nazaran bu yönü biraz daha zayıf olsa da PixelLab’de doygunluk, renk, kontrast gibi ayarlarla birlikte belirli filtreler de mevcut.

Arka plan Kaldırma: Yeşil perdeyle çektiğiniz fotoğrafların arka planını istediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlayan bir özellik. Çoklu katmanla çalışma özelliği arka plan değiştirme işlemi içinde yardımcı bir rol oynuyor.

Pixellab

PixelLab’i indirip fotoğraflarınıza metin eklemek ya da tasarım yapmak isterseniz, aşağıdaki linke tıklayıp uygulamayı indirebilirsiniz. (uygulama App Store’da mevcut değil.)

PixelLab - Text on pictures
PixelLab - Text on pictures
Developer: App Holdings
Price: Free

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.