Canva, Google Play Store’da 10 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşmış ve editörler tarafından seçilmiş, fotoğraf ve grafik tasarlamak üzerine oluşturulmuş bir mobil uygulama. Detaylarına birlikte göz atalım.

canva

Canva ile Her Yerde Güzel Tasarımlar Oluşturun

Canva’nın genel mottosu tasarımı kolaylaştırmak ve eğlenceli bir hale getirmek. Ayrıca bu uygulamada yapmış olduğunuz tasarımların kullanım alanları da oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

Instagram gönderisi, Facebook başlığı, fotoğraf düzenleyici, resim kolajı, düğün davetiyesi veya afiş oluşturucu gibi araçlarıyla birlikte tasarım anlamında birçok gereksiniminizi kolay bir şekilde karşılayabileceğiniz bir uygulama. Ayrıca Canva’yı, hem akıllı cihazlarınızda hem de bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Böylece, tasarımlarınızı her zaman her yerde kolaylıkla oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Canva’da oluşturduğunuz tasarımları hem markalarınız ve sosyal medya ayağı(Facebook gönderileri ve kapakları, Instagram gönderileri, Twitter gönderileri ve başlıkları, YouTube kanal resmi ve küçük resimleri), hem de hayatınızın her anı(el ilanları, afişler, davetiyeler, kartlar, fotoğraf kolajları) için kullanabilirsiniz.

canva

60.000’den fazla şablon, 3 milyondan fazla görsel ve düzenleme araçlarıyla birlikte oldukça opsiyonel bir uygulama. Kullanmaya başlamanıza yardımcı olması için profesyonel tasarımcıların oluşturduğu binlerce ücretsiz kullanıma hazır şablonlar ve fotoğraf ızgaraları da uygulamanın içerisinde mevcut.

Ayrıca Canva’nın içerisinde 100’den fazla yazı tipi de mevcut. Bu sayede oldukça çeşitli bir şekilde görsellerinize metin veya başlıklar ekleyerek tasarımınızı daha da spesifikleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yazı tipi boyutunu, rengini, konumunu ve yönünü kendi estetik algınıza uygun hale getirebilmenize yarayan diğer ayar seçenekleri de mevcut.

Uygulamanın fotoğraf düzenleyici bölümündeyse birçok filtre var. Kullanımınıza hazır filtrelerle birlikte fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve diğer araçlarla parlaklığı, kontrastı ve daha fazlasını ayarlayarak daha gelişmiş düzenlemeler yapabilirsiniz

canva

Ayrıca Canva’nın çıkartma özelliği de çok geniş. 1 milyonun üzerinde stok fotoğraf ve ilüstrasyonun yer aldığı Canva kütüphanesinde çalışmalarınızı renklendirecek, komik sloganlardan ilgi çekici eğlenceli işaretlere kadar, tamamı ücretsiz ve kullanıma hazır birçok çıkartma bulunuyor.

Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram ve Google+ gibi sevdiğiniz sosyal medya hesaplarıyla doğrudan paylaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tasarımınızı Film Rulosuna kaydedip e-posta, mesaj, WhatsApp ve daha fazlası ile paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın web sitesini ziyaret edebilir, aşağıdaki linklerden Google Play Store veya Apple App Store üzerinden indirimini sağlayabilirsiniz.

Canva Tasarım, Fotoğraf, Video
Canva Tasarım, Fotoğraf, Video
Developer: Canva
Price: Free
‎Canva: Design, Art & AI Editor
‎Canva: Design, Art & AI Editor
Developer: Canva
Price: Free+

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.