Türkiye’de kullanılan birçok iş arama portalına yakında çok farklı bir uygulama ekleniyor. biis isimli bu yeni uygulama, istihdam ve pazarlamaya yeni bir soluk getirme iddiasında ve ilginç özellikleriyle şimdiden heyecan yaratmış durumda.

Uygulama, iş arayanların ve iş vermek isteyenlerin, ihtiyaçlarını açık ve esnek bir platform üzerinden karşılamayı hedefliyor. Gelin, bu yeni nesil istihdam kaynağına daha yakından bakalım…

biis ile Aracılar Devre Dışı!

biis uygulaması, alışıldık iş arama uygulamalarından oldukça farklı bir yapıya sahip. Bunun en büyük sebebi, diğer platformların aksine biis’in, işveren ile iş arayan arasındaki aracıyı devre dışı bırakması. Peki bu ne demek?

Uygulama sayesinde minik işler yaparak para kazanma imkanı sunuluyor. Biis’i kullananlar, uygulama üzerinden kendilerine verilen görevleri tamamladıklarında nakit para kazanabiliyorlar ve bu para kullanıcıların hesabına hemen yatırılıyor.

biis uygulaması app stores

İster Çalışan, İster İşveren Olun!

Uygulamanın bir diğer güzelliği ise uygulama üzerinde yapılması gereken görevleri tanımlayanlara işveren olma ayrıcalığını tanıması. Yani; kullanıcılar istedikleri zaman çalışan, istedikleri zaman işveren olabiliyor.

Uygulama, esnek çalışma saatlerine sahip ve ihtiyaç halinde bu saatleri değerlendirmek isteyenlere iş fırsatı sunarken, kısa süreli iş yoğunluklarını geçici olarak asiste etmek isteyen işverenlere de makul bir çözüm yaratmış oluyor.

biis Nasıl Çalışıyor?

Türkiye’nin en geniş istihdam gücünü oluşturmak isteyen ve bunun için de her kitlenin iş talebini karşılayacak şekilde geliştirilen mobil iş gücü uygulaması biis, oldukça kolay bir çalışma mantığına sahip.

İlk olarak Google Play’da kullanılan sunulan uygulamayı, öncelikle telefona indirmek ve bir profil oluşturmak gerekiyor. Ardından lokasyona ve kullanıcıların kişisel özelliklerine uygun olarak görev dağılımları yapılıyor.

Kullanıcılara görevler, işverenlerin kriterleri göz önüne alınarak veriliyor. İşveren ve çalışanların karşılıklı onayının olması halinde de görevin tamamlandığı gün, para çalışanın hesabına geçiyor.

biis uygulamasıUygulama, Üniversiteli Gençleri Heyecanlandırdı!

Uygulamanın önemli hedef kitlelerinden biri de tabii ki üniversite öğrencileri. Uygulama hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla geçtiğimizde günlerde üniversite ziyaretlerine başlayan biis ekibi, gençler tarafından olumlu tepki almanın mutluluğunu yaşıyor.

biis Kurumsal İletişim Yöneticisi Yağmur İleri, mobil uygulamanın gençler tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

İleri, “Bir süredir road show konsepti ile sürdürdüğümüz üniversite ziyaretlerimiz sırasında, gençlerden aldığımız geri bildirimler ve şahit olduğumuz heyecan, bizlerin çok doğru bir proje içerisinde yer aldığımıza olan inancımızı katbekat artırdı.

Üniversite ziyaretlerimiz, yıl boyunca farklı şehirlerde devam edecek. biis ateşini, tüm Türkiye’de yakmak istiyoruz.” diye konuştu.

Şu ana kadar Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, İzmir 9 Eylül Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’ndeki gençlerle buluşan ekip, ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi ile bu gezilere devam etmeyi planlıyor.

Engelliler ve Gazilere Öncelik

Uygulama üzerinden elde edilen her türlü kazancın vergilendirildiği biis’te, engellilere, gazilere ve Down sendromlu bireylere öncelik tanınıyor ve uygulama üzerindeki görevler, önce onlara sunuluyor. Ayrıca sistem, bu kişilerin kazandıkları parayı, hiçbir komisyon almadan doğrudan kendilerine aktarıyor.

Marka Sadakatine Katkı

biis Genel Koordinatörü Özhan Güler, uygulamanın marka sadakatine katkıları ile ilgili düşüncelerini şu şekilde belirtiyor: “biis uygulaması ile işverenlerin ayırdığı bütçeyi en doğru şekilde kullanarak, hedef kitleye direkt ulaşıyoruz. Kısa yoldan en faydalı sonucu elde etmek adına, işverenler için bu uygulamanın en güvenli yol olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin, işveren tarafından kullanıcıya, “Kampanya afişinin önünde selfie çek, sosyal medyada paylaşıp minimum 100 beğeni al, anında 30 TL kazan!” gibi direktiflerle kullanıcıların aynı gün içinde anında para kazanması, bu uygulama ile mümkün.”

Güler, ayrıca projenin önemini ve konuyla ilgili heyecanını ise şu sözlerle açıklıyor: “biis sayesinde firmalar, marka imajını tazelerken ve farkındalığını da artırma imkanına sahip olacak. Bunun yanında paydaşları ile aralarındaki sadakati de güçlendirebilecekler. En önemlisi de çalışmak isteyenler, yeni iş imkanları yakalayabilecek ve yerine getirdikleri görev karşılığında nakit para kazanabilecek.

Dünyada benzer bir konseptin bulunmaması, açıkçası bizi bu proje adına epey heyecanlandırıyor. Bu yeni girişim ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı ve ciddi oranda bir istihdam yaratmayı hedefliyoruz.”

biis, Kurumsal Tarafta da Fark Yaratıyor

Kurumsal firmalara çok özel fırsatlar sunan biis, markaların saha ve pazar araştırmalarına, reklam, tanıtım ve viral yayılımına destek olmasının yanı sıra, çok kapsamlı ve hedef odaklı hizmetler de veriyor. biis, kurumsal şirketlerin kısa süreli iş yoğunluğuna çözüm sağlarken, aynı zamanda gençler için de bir deneyim imkanı sunmuş oluyor.

Uygulama, Türkiye ile Sınırlı Değil!

Günden güne kullanıcı sayısını artıran uygulama, sadece Türkiye’nin değil; Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun da mobil iş gücünü masanıza getirmeyi, hedeflerinizi ve beklentilerinizi maksimum noktaya çıkarmayı hedefliyor.

Uluslararası bir sistem olan biis, Türkiye ile entegre bir biçimde yurtdış̧ında da pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.

Eğer siz de uygulamanın sunduğu avantajlardan faydalanmak ve bu ekosisteme dahil olmak istiyorsanız, uygulamayı Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamanın önümüzdeki günlerde App Store’da da yayına gireceği gelen bilgiler arasında.

Biis
Biis
Developer: Mobilonn
Price: Free

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.