Gündelik hayatın yoğun geçen temposu nedeniyle bazen zamanın nasıl akıp geçtiği fark edilmiyor. Dolayısıyla çoğu kişi kendine vakit ayırmayı ihmal edip stresli ve yorgun bir yaşam sürmeye devam edebiliyor. Böyle durumların önüne geçerek durup derin bir nefes almayı hatırlatacak ve içinde bulunulan anın farkında olmayı sağlayacak bir uygulama, sizce de oldukça yardımcı olmaz mıydı? İşte Mola uygulaması, tam da bu şekilde düşünenlerin vazgeçilmezi olmaya aday.

2015 yılında kurulan Mindful Academy tarafından geliştirilen Mola adlı mobil uygulama, mindfulness ve meditasyon ile ilgilenen kullanıcılara hitap ediyor. İşte farkındalığı artırıp zihni dinlendirmeyi sağlayan mindfulness kavramı ve Mola uygulaması hakkında dikkat çeken detaylar…

Mola 2

“Mindfulness” Nedir?

Mindfulness, kişinin yaşadığı anı ve etrafında gerçekleşenleri fark etmesi olarak tanımlanmakta. Belirli meditasyon teknikleri ile elde edilebilecek bu farkındalık durumu, insanların bazı hislerinden kaçınmaları yerine, onları algılamaya odaklanmalarını mümkün kılıyor. Böylece deneyimlerini tam anlamıyla hissetmeye başlayan kişiler, düşünce kalabalığından sıyrılarak ana konsantre olmayı öğreniyor.

Mindfulness mantığını benimseyerek, stres seviyesini düşürme ve mutluluk düzeyini artırma gibi hedeflere ulaşabilmek gayet mümkün. Bunlara ek olarak; düşüncelerin günlük hayat üzerindeki etkilerini kavrama, dikkati geliştirme, stres duygusunun açığa çıktığı durumları yönetme ve zor düşünceler ile başa çıkma gibi beceriler de kazanılması söz konusu.

Hem bedensel hem de zihinsel farkındalığa ulaşma fırsatı veren mindfulness; odaklanma güçlüğü yaşayan, çabuk yorulan ve yoğun geçen gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak isteyen kişiler için oldukça ideal. Bu doğrultuda mutlu olmak ve hayatının kontrolünü ele almak isteyen kullanıcılar, Mola uygulamasına bir şans verebilirler.

Mola

Peki Mola Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Mola uygulaması, mindfulness egzersizleri ve meditasyon tekniklerine dair her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz bir kaynak olma niteliği taşıyor. Uygulamanın içeriğinde, Mindful Academy’nin kurucusu ve deneyimli eğitmeni Erhan Ali Yılmaz’ın mindfulness yöntemini anlattığı ve çeşitli egzersizlere yer verdiği çok sayıda videoya ulaşılıyor.

Üstelik indirildiği cihaza düzenli olarak bildirimler gönderen uygulama, bu sayede egzersiz alışkanlığı kazanmaya da yardımcı oluyor. Hem yeni başlayanlara hem de meditasyon uzmanlarına yönelik farklı programlar içeren uygulamadaki egzersizlerin de kolay ve anlaşılır olduğu görülüyor.

Mola sayesinde mobil cihazlara erişimin olduğu herhangi bir yerde ve dilenen zamanda uygulanabilen mindfulness egzersizleri ile hayat kalitesini artırma fırsatı bulunabilir.

Mola uygulaması, Android işletim sistemiyle çalışan mobil cihazlar için Google Play mağazasında kullanıma sunulmuş durumda. İlk ay ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz uygulamanın halihazırda aylık 11,90 TL, 3 aylık 26,70 TL ve yıllık 94,80 TL olmak üzere farklı abonelik seçenekleri ile sunulduğunu da belirtmekte fayda var.

Stres seviyesini düşürüp hayat kalitesini yükseltmeye yardımcı olan mindfulness egzersizlerinin yer aldığı Mola uygulamasını Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Mindfulness kavramı ve Mola uygulaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Zihninizi sakinleştirmek için kullandığınız benzer uygulamalar var mı? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.