Mobil Kaza Tespit Tutanağı uygulamasını kullanmak son dönemde beş dakikada hazırlanan tutanaklar sayesinde oldukça faydalı hale geldi. Hem Android hem de iOS tabanlı akıllı telefonlarda kullanabilen Mobil Kaza Tespit Tutanağı uygulaması, 2017 yılında meydana gelen 16 bin hasarlı kazada kullanılarak, 5 dakikada tutanak hazırlanmasını sağladı.

Mobil Kaza Tespit Tutanağı

Mobil Kaza Tespit Tutanağı ve Pratik Kullanımı

Geçen yıl meydana gelen hasarlı trafik kazalarında tarafların 792 bin 104’ü kendi aralarında tutanak düzenlemeyi tercih etti. Bu tutanakların 16 bini ise mobil uygulamaların pratik kullanımını ile hazırlandı. Kazazedeler, Mobil Kaza Tespit Tutanağı kullanarak, tutanakları elle doldurulma zahmetinden kurtulmuş oldu.

Dijital ortamda hazırlanan online tutanaklar ile zaman kaybı ortalama 100 dakikadan 5 dakika gibi bir süreye düştü. Üstelik bu uygulama kağıt israfını da büyük ölçüde engelledi.

Uygulamanın bir diğer avantajı da kaza noktalarını eş zamanlı olarak dijital harita üzerinden takip edebiliyor olmanız. Bununla birlikte meydana gelen kazaların bilgileri ve kusur oranları da daha hızlı bir şekilde sigorta şirketlerine ulaşmış oluyor.

Mobil Kaza Tespit Tutanağı

Uygulama Nasıl Kullanılıyor?

Uygulamayı kullanmak için önce Google Play veya Apple Store üzerinden akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Ardından uygulamada yer alan “Kaza Yaptım” butonuna basmalısınız. Artık kaza yerine ilişkin fotoğraf çekimi yapabilir ve video kaydedebilirsiniz. Bununla birlikte önceden çektiğiniz görselleri de uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Kaza yeri görsellerinin çekimi ve harita üzerinde kaza yerinin belirlenmesinin ardından sürücü bilgilerini ve ruhsattaki araç bilgilerini sisteme girmeniz gerekmekte. Sonraki aşamada kaza krokisi oluşturuluyor. Sürücü ekrana imza atarak onay vermiş oluyor. Dijital olarak hazırlanan tutanak, belirlenen mail adreslerine ve sigorta şirketlerine gönderilince işlem tamamlanmış oluyor.

Mobil Kaza Tespit Tutanağı

İhtiyacınız Olan Diğer Bilgilere de Ulaşabilirsiniz

Uygulama sayesinde sigorta acentelerinin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte size en yakın hastane ve tamirci bilgileri de sistemde yer alıyor. Uygulamada yer alan kaza yoğunluk haritası da, olası risklere karşı sürücülerin göz atması gereken bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Siz de uygulamayı hemen edinebilir, gereksiz kağıt kullanımından ve zaman kaybından kurtulabilir; kaza yoğunluğu olan bölgelerde daha da dikkatli araç kullanmaya başlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.