Son yıllarda elimizden düşmeyen akıllı telefonlarla vakit öldürmenin pek çok yöntemi var. Kendi isteklerinize göre telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bilgi yarışı oyna, bilgi yarışı uygulaması indir, en iyi bilgi yarışı uygulamaları indir şeklinde aramalar yapan pek çok akıllı telefon kullanıcısının karşısına birbirinden farklı formatlarda bilgilerini gösterebilecekleri pek çok bilgi yarışı çıkmaktadır.

1.Bilgi Yarışı

Bilgi yarışı adlı bilgi oyunu ücretsizdir. İlk olarak Iphone da indirme rekorları kıran uygulama Google Play uygulamalara gelmiştir. Oyun içerisinde iki bölüm bulunmaktadır. İlk bölümde online olarak başka kişilerle eşleşerek oynayabilirken diğer bölüm de ise kendi başınıza oynayabilirsiniz. Birbirinden farklı pek çok kategori bulunan yarışma da kendinize güvendiğiniz alan da yarışabilirsiniz.

en-iyi-bilgi-yarismasi-uygulamasi

2.QuizUp

Bu uygulama bilgi yarışı sever pek çok kişinin telefonunda yer almaktadır. Bu uygulama yalnızca yazı ile sorular sormuyor görüntülü soruları ile bilginizi ölçüyor. Rastgele eşleşilen kişi ile genel kültür alanında kıyasıya yarışma imkanı sağlıyor. Ücretsiz bir uygulama olan QuizUp bağımlılık yapan uygulamalar arasında yer almaktadır.

3.100

100 oyunu bilgi yarışının yanı sıra zihin egzersizleri yapmayı severler için var olan ücretsiz bir uygulamadır. 100 adlı uygulama için sudoku oyununun gelişmiş versiyonu da diyebiliriz. Oyunun tek bir amacı var o da 100 sayısına ulaşmak.

en-iyi-bilgi-yarismasi-uygulamasi

4.Piano Tiles

Pek çok bağımlısı bulunan bu oyun bilgi yarışları arasında zorlayıcı bir konuma sahiptir. Pek çok farklı kategori bulunan bu uygulama da kendi zevklerinize uygun kategori bularak iddianızı ortaya koyabilirsiniz.

5.2048

Amacı 2048 sayısına ulaşmak olan bu oyunun da bağımlıları fazla. İnternet üzerinde hileleri dolaşmakta olan bu oyunu da ücretsiz olarak telefonlara ve tabletlere indirebilirsiniz. Eskidi diyenler olsa da bağımlıları 2048 uygulamasına sahip çıkıyor ve hala oynamaya devam ediyor.

6.Trivia Crack

Bilgi yarışları arasında gelişmiş bir uygulama isteyenler için tavsiye edilen bu bilgi yarışı oldukça kapsamlıdır. İsterseniz arkadaşlarınız ile yarışabilirsiniz isterseniz sistemin sizleri eşleştirdiği kişiler ile yarışabilirsiniz. Gelişmiş olan bu uygulama da pek çok kategori de bulunmaktadır. Ücretsiz olan bu uygulama hem eğlendiriyor hem de öğretiyor. Bilgi yarışı adlı uygulamayı severler kesinlikle Trivia Crack uygulamasını da seveceklerdir.

en-iyi-bilgi-yarismasi-uygulamalari-indir

7.Kelimelik

Bu oyun da rastgele eşleşebilirsiniz ya da tanıdığınız kişi ile de oynayabilirsiniz. Ücretsiz olan kelimelik adlı uygulama kelime haznesini geliştirmek isteyenler için birebir. Hem kelime bilgisi hem de strateji gerektiren bu oyunu indirdiğiniz andan itibaren bağımlısı olacaksınız. Hem öğretiyor hem de eğlendiriyor kelimelik uygulaması. Tanıdığınız kişiler ile oynayarak aradaki rekabeti arttırmak sizin elinizde.

8.Ne Biliyorsun?

Kendinize güvendiğiniz kategori de yarışabileceğiniz bu oyun hem ücretsiz hem de oldukça eğlenceli. Uygulamanın adında da sorulan soru gibi neler bildiğinizi ölçmeye yönelik bir uygulamadır. Bildiklerinizi uygulama da puan kazanarak taçlandırabilirsiniz.

9.Futbol Bilgi Yarışması

Bu uygulama futbol benden sorulur diyenler için yapılmış denilse yeridir. Futbolu uygulama da değil bilgi kısmında da iyi biliyorum diyenler için oluşturulmuş olan bu uygulama ücretsizidir. Bu uygulama da yıllarca saha da ter döktüğünüz arkadaşlarınız ile bir de uygulama başında ter dökebilir, kim daha iyi oynuyor sorusunun yanı sıra kim daha çok şey biliyor sorusuna cevap verebilirsiniz.

10.Bil ve Fethet

Sadece bilmeyi değil strateji kurmayı da sağlayan bu yarışma hem strateji yeteneğinizi hem genel kültürünüzü hem de tahmin gücünüzü geliştirmek için birebir. Bu uygulama da ücretsizdir.