Geçtiğimiz günlerde kurucusunu kaybeden ve bünyesine yeni oyunu Words’ü katan HQ Trivia, yeni adıyla HQ Trivia & Words; dün ilginç ödülüyle oyuncularını şaşırttı: Her zamanki gibi kazanan herkese eşit dağıtılan para ödülü yerine oyun içi puanları verdi. Şirket, değişimin bir deney olduğunu, finansal bir çöküş olmadığını belirtse de oyuncular oyun içi puanlarını ileride çokça görecek gibi. Peki HQ Trivia para ödülü yerine puan mı dağıtacak?HQ trivia para

Oyuncular Reddit ve Twitter üzerinden para ödülü olmayaşından şikayetçi oldular ve oyunu para ödülü için oynadıklarını belirttiler. Değişiklik aynı zamanda şirket hakkındaki endişeleri de canlandırdı. App Annie’ye göre, HQ’nun Apple App Store’daki sıralaması geçen yılın ilk 10’undan önceki haftaya göre yaklaşık 1.000’e düştü. Geçtiğimiz birkaç ayın raporları, küçülen bir izleyici kitlesine ve kendi komplikasyonlarıyla gelen bir CEO değişikliğine işaret etti.

HQ Trivia Para Ödülüyle Birlikte Puan Verecek

HQ Genel Müdürü ve Programlama Başkan Yardımcısı Brandon Teitel, nakit para ödülü olan oyunların devam edeceğini söylüyor. Şirket, kısa süre önce şovun neredeyse bir ay süren turnuvalarını mevsimlere bölmeye başladı. Teitel, yeni başlayan sezonda -yani ikinci sezon- öncekilerden daha fazla para ödülü vereceklerini de söylüyor.HQ trivia paraAynı zamanda oyuncular bir sezon boyunca oyun içi puanlar kazanmak için de yarışabilecekler. Teitel, “Bunu oyunu kazanamanın diğer bir yolu olarak görüyoruz. Bence birçok insan oyunu kazanmanın genel olarak zor olduğunu düşünüyor ki öyle zaten. Herkes oyunu kazanacak diye bir şey yok ama doğru bildiğin sorulardan puan kazanmak gerçekten güzel hissettiriyor.” dedi. Şu anki sezon ise Şubat 28’de son bulacak ve puanlar da resetlenecek.

Puan meselesi HQ için yeni bir şey değil aslında. İnsanlar zaten doğru cevaplarıyla bu puanları toplayabilmekteydi. Kullanıcılar oyunu oynadıklarını sosyal medyada paylaşarak da toplayabildikleri gibi oyun kazanmak için de toplayabiliyorlar. Bu puanlar, hiç doğru cevap vermeden de 10. soruya kadar oyunda kalmanızı sağlayan oyun içindeki ödülleri almak için de kullanılabiliyor.HQ trivia para

Teitel, oyun sonunda para ödülü olacağı gibi her doğru cevap için de puan kazanılabileceğini söylüyor. “Bu tamamen insanları geri dönmeye teşvik etmek için bir sadakat hamlesi” diye de ekliyor. Bir oyuncu, oyunu kazanamasa bile, bazı soruları doğru cevaplıyor ve bunlar için ödüllendiriliyor. HQ Trivia para ödülü yerine puan hamlesiyle günden güne kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.