Damak zevkine önem veren insanlar için yemeğin doyuruculuğu kadar lezzeti de son derece önemlidir. Peki lezzetli yemek yapmak için nereye bakacağız? Hem sağlıklı, hem lezzetli, hem de pratik yemek tarifleri içeren yemek uygulamaları, bu noktada oldukça kullanışlı olabiliyor. “Pişirmece” adlı mobil uygulama da hem eğlendiren hem de öğreten tarif videoları ile öne çıkıyor. Özgen ve Serhan Demirkoparan çiftinin geliştirdiği Pişirmece uygulaması, kendi mutfaklarında samimi bir ortamda yaptıkları yemeklerin tarif videolarını içeriyor.

İşte hem farklı lezzetler tatmak hem de yemek yapma yeteneklerini eğlenceli bir şekilde geliştirmek isteyenlerin tercih etmekten pişman olmayacağı Pişirmece uygulamasının diğer detayları…

Pişirmece

Pişirmece Nedir?

2015 yılında açtıkları Pişirmece adlı YouTube kanallarında çeşitli kategorilerde birçok video paylaşan Özgen ve Serhan Demirkoparan, eğlenceli üsluplarıyla yemek yapmayı sevmeyenleri bile teşvik edebiliyor. Çiftin yayımladığı ve toplamda 2 milyonun üzerinde görüntülemeye sahip olan tarif videolarının içerisinde, pastalardan soğan halkasına, çorbalardan hamburgere kadar her damak zevkine uygun tarifler yer alıyor.

YouTube kanalına benzer biçimde Pişirmece adlı mobil uygulamanın kataloğunda da hem Türkiye’den hem de dünyadan lezzetler bulunuyor. Tercihe göre bir miktar emek ve zaman isteyen geleneksel tarifleri deneyip, yemek yapma sanatınızı geliştirebilirsiniz. Dilerseniz de pratik tariflerden ilham alarak eve yorgun geldiğiniz zamanlarda hayatınızı kolaylaştıran lezzetlerle buluşabilirsiniz. Birçok farklı mutfaktan esinlenen bu tarifler ile yemek yapma rutininizi zenginleştirebilmeniz son derece mümkün.

Pişirmece Uygulaması ile Neler Yapılabilir?

Çeşitli pratik tariflerin yanı sıra yararlı bilgiler de barındıran uygulama, besinlerin tarihsel süreci ve faydaları ile ilgili pek çok detayın paylaşıldığı videolar içeriyor. Bu sayede yapmayı düşündüğünüz yemeklerde kullandığınız malzemeler hakkında oldukça faydalı bilgiler de edinebilirsiniz.

Uygulamanın içeriğine her hafta yeni tarif videoları ekleyerek güncelleyen Pişirmece ekibi, kullanıcılarına pratik ve lezzetli yemeklerden oluşan listeler sunuyor. Tariflerin kolay yapılabilir olmasına önem verilmesi sebebiyle ise mutfağa yeni giren acemiler bile birbirinden lezzetli yemekler yapabilir.

Yemek tarifi videolarına ek olarak başka kullanışlı özelliklere de yer veren uygulama; yemek listesi oluşturma, düzenleme ve not alma işlevleriyle dikkat çekiyor. Bu sayede hoşunuza giden tarif videolarını daha sonra izleyip uygulamak üzere kaydedebilirsiniz.

Siz de mutfağınızda yeni lezzetler deneme fırsatına sahip olmak istiyorsanız, Pişirmece uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.