Eskiden bir yere gideceğimiz zaman Google haritalarını ya da bunun gibi programları kullanarak ne, nerede gibi sorulara yanıt buluyorduk; fakat çoğu zaman istediğimiz kadar ayrıntılı bilgi alamıyorduk. O mekanı yorumlara göre değerlendirip gidip gitmemeye karar veriyorduk. Ancak Zomato Uygulaması gibi mobil uygulamalar sayesinde artık bu kararları vermek çok daha kolay.

Kendinizi Yormayın, Zomato’ya Sorun!

Yeni bir yerlere mi gitmek istiyorsunuz? Acıktınız mı? Uzun bir yürüyüşün ardından bir çay molası mı vermek istiyorsunuz? Artık Zomato ile aradığınız yeri, çok daha rahat bir şekilde bulabileceksiniz.

Çevrenizde tam olarak ne var, ne yok görecek ve en iyilerini keşfedeceksiniz. Ayrıca gitmek istediğiniz yer hakkında tüm bilgi ve yorumları, tek bir sayfada detaylı bir şekilde görmenin de tadını yaşayacaksınız.

Zomato
Zomato Uygulaması

Zomato Uygulaması Nasıl Çalışır?

Bir mekânı merak ettiğimizde refleks olarak ilk önce Google’a baksak da aslında bu her zaman o kadar da pratik bir yol olmuyor. Çünkü aradığımız yerle ilgili merak ettiğimiz şeylerin detayı arttıkça, yapmamız gereken arama sayısı da bir o kadar yükseliyor. Oysa Zomato uygulaması, uzun aramalar sonucunda ulaşacağımız tüm bilgileri, tek bir sayfa altında toplayarak hayatımızı kolaylaştırıyor.

Özetle Google üzerinde bir yerin adresi, telefonu ve diğer bilgileri ayrı ayrı görmek yerine, Zomato uygulaması sayesinde hepsini tek bir sayfada görebiliyor ve aradığınız bilgilere hızla ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca baktığınız mekâna gidip gitmemekle ilgili kesin karara varamıyorsanız uygulamadaki yorumlara bakarak o yer hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. Buna ek olarak, fikir edinmek için Zomato’nun Popüler Listesi‘ndeki popüler mekân, restoran ve cafelere bakarak alternatiflerinizi artırabilirsiniz.

Zomato
Zomato Ekran Görüntüleri

Dilerseniz uygulama içinde filtreme yaparak istediğiniz mekânları, istediğiniz kategorilere göre seçebilir ve bu mekânları favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Filtreme sayesinde hangi şehirde ne var, hangi ülkede ne popüler, ne nerede, yakınımda neler var gibi daha onlarca kategoriden faydalanabilir ve beğendikleriniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Filtrelemeyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ancak ilk yapmanız gereken ayar, konum bilgisidir. Aramanızı daraltacağınız konum sayesinde, özel olarak paket servisi sunan yerleri, 3 öğün yemek sunan yerlericafe ve eğlence yerlerini pratik bir şekilde görebilir ve istediğiniz yeri anında bulabilirsiniz.

Zomato
Zomato Mobil

Zomato Dünya Çapında Bir Kalite

Zomato’nun kapsamına şu ana kadar onlarca ülke ve şehirden çok sayıda mekânı dahil olmuş. Brezilya’dan Hindistan’a, Türkiye’den Portekiz’e ve daha 41 farklı ülkeden mekan, uygulama içinde yer alıyor. Dolasıyla dünya çapında gittiğiniz birçok yerde, uygulamanın nimetlerinden yararlanabiliyor olacaksınız.

Uygulama, bugüne kadar 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiş. Siz de uygulamayı henüz edinmediyseniz iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Zomato: Food Delivery & Dining
Zomato: Food Delivery & Dining
Developer: Zomato
Price: Free

Zomato hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bir zamanların popüler uygulaması olan  Foursquare‘e (şimdinin Swarm’una) veya Facebook Local’e rakip olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.