İştah açan Tasty videoları, Facebook’ta ve diğer sosyal medya araçlarında her gün paylaşılır hale geldi. Kolay ve pratik bu yemek tarifleri, yemek pişirmekle ilgisi olmayan insanları bile heveslendiriyor. BuzzFeed’in yayınladığı uygulama, 2.000’den fazla lezzetli tarif içeriyor. Tarifler, farklı kategoriler altında “30 dakikadan az” şeklinde hazırlık sürelerini içeren veya “BBQ” (barbekü) yemekleri gibi seçeneklerle sunuluyor.

Uygulama, şimdilik sadece iOS cihazlara yüklenebiliyor, ancak uygulamanın çok yakında Android cihazlar için yeni sürümü de yayınlanacak. Appstore’da yiyecek ve içecek kategorisinden indirilebilen uygulamanın dili ise İngilizce.

Tasty ile Yemek Kitapları Tarihe Karışıyor!

“Öyle yemek tarifi videoları çekelim ki herkes paylaşmak istesin!” düşüncesinden yola çıkılarak geliştirilen bir uygulama olan Tasty’nin, bugün sosyal medyada 5 milyondan fazla takipçisi var. Los Angeles’ta özel stüdyolarda Tasty uygulaması için her hafta bir düzineden fazla video çekiliyor. Videolar, çekildikten hemen sonra uygulamanın tüm sosyal medya hesaplarında yayınlanıyor. Yayınlanan videolar Facebook’ta 4,5 milyon kez paylaşılıyor.

Buzzfeed, 2016 yılında Tasty’de yer alan tariflerden oluşan “Tasty The Cook Book” adlı bir kitap da yayınladı. Kitap, 2 ay içinde 100.000’den fazla satıldı.

tasty mobil uygulama

Tasty uygulamasında henüz Türkçe dil desteği mevcut değil, ancak videolarda her şey açıkça gösterildiği için dil desteğine ihtiyaç da yok. Tamamen ücretsiz olan uygulamayı iPhone’unuza indirdikten hemen sonra, lezzetli yemek tariflerinin videolarını izlemeye başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz yemek tariflerini kaydetme seçeneği de sunan uygulamada, yemek tariflerini kaydedebilmek için giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamaya Facebook hesabınızla otomatik olarak veya e-mail adresiniz ve cep telefonunuzla üye olarak giriş yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir tarifi kaydetmek için sağ üst köşedeki kalp simgesine tıklayarak favori tariflerinize ekleyebilirsiniz. Daha önce kaydettiğiniz yemek tariflerine ise alt kısımda yer alan “My Recipes” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Arama Özelliği ile Hızlı Filtreleme

Yemeklerin kategorilere ayrıldığı uygulamada, en üstte haftanın en fazla izlenen tarifleri yer alıyor. Dilerseniz uygulamanın “Search Tasty” kısmını kullanarak da istediğiniz yemeğin tarifini arayabilirsiniz. “Search Tasty” kısmına tıkladığınızda tariflerin zorluğuna, yemeklerin türüne ve içeriklerine göre hazır sunulan anahtar kelimelere tıklayabilir, aradığınız tariflere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

tasty mobil uygulama

“Search” aracı, tarifleri malzemelerine, pişirme aracına ve hatta yemekleri hazırlayacağınız sosyal davetlerin özelliklerine göre filtrelemenize olanak sağlıyor. Tasty uygulamasında yer alan tüm tarifler için farklı ölçü seçenekleri de mevcut. Aynı zamanda “Search Tasty” bölümünde, glütensiz, vejetaryen düşük karbonhidratlı, sağlıklı tarifler olarak kategoriler de yer alıyor.

Videolarla desteklenen yemek tarifleri, “Malzemeler” ve “Hazırlık” olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Tarifleri cihazınıza kaydedebilir, e-posta ve kısa mesajla veya Facebook, Pinterest, Twitter gibi sosyal medya araçlarını kullanarak istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. “Step by step mode” seçeneği ile tarifte yer alan tüm aşamaların videolarını izleyebilirsiniz. Her aşamanın hemen yanındaki “Oynat” simgesine bastığınızda, sadece o aşamanın videosunu izleyerek tarifi öğrenebilirsiniz.

tasty mobil uygulama

Bir yemek kursundan çok daha hızlı çözümler sunan uygulamanın videolarını izleyerek yemek yapmayı öğrenebilirsiniz. Yemek tariflerini adım adım izleyerek siz de bu uygulama ile çok kolay bir şekilde lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. iOS 9.0 ve üzeri işletim sistemine sahip iPhone, iPad ve iPod cihazlarla uyumlu olan Tasty uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.