Facebook müzik özelliğini İngiltere’de kısıtlı sayıda kişilerde test etmeye başladı. Facebook hız kesmeden yeni güncellemeler ve özellikler ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor.

Eklenen yeni güncellemelerle beraber, Facebook’a müzik ekleme özelliğinin de gelmesi ön görülüyor. Kısıtlı sayıda kişide test edilmeye başlanan yeni özellik sayesinde hikâyelerinize ve gönderilerinize seçerek şarkı ekleyebileceksiniz.

Ayrıca müzik özelliğinin şöyle güzel bir tarafı da olacak, seçeceğiniz müziğin hangi kısmının yayınlanmasını istiyorsanız o kısmını seçebileceksiniz. Müzik özelliğinin mantığına göre önceden sistemde bulunan müziklerden var olanları seçip istediğiniz gibi hikâyenize veya gönderinize eklemeye dayanıyor.

Yani aslında Youtube üzerinden müzik kütüphanesi gibi bir durum ortaya çıkacak. Peki Facebook müzik özelliği nasıl olacak, neler getirecek ?

Facebook müzik

Facebook Müzik Spotify’e Rakip Olabilir mi?

Bu sorunun cevabını zaman içerisinde göreceğiz. Henüz sınırlı bir kesimde ve sınırlı profilde test aşamasında olduğu için ne kadar geniş ve kapsamlı bir özellik olacağını kestiremesek de, yeni bir müzik platformu ortaya çıkıyor olabilir.

Şarkıların telifli olarak mı yoksa modern müziklerden mi olacağı konusu henüz belirsiz görünüyor. Fakat her haliyle oldukça eğlenceli bir özellik bizleri bekliyor. Spotify, Apple Music gibi şirketlere rakip olarak şarkı yelpazesini genişletebilir ve geliştirebilir.

Facebook müzik

Facebook müzik kendini geliştirir ve Apple’a rakip olursa ortalık kızışacak gibi görünüyor. Alanında birinci olmayı en güncel yenilikler ve özellikler çıkarmayı seven Apple’ın karşı hamlesi ne olacak heyecanla bekleniyor.

Facebook’un müzik ekleme özelliğinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise merak konusu. Ne zaman kullanıcıların özelliği kullanabileceği konusunda açıklama yapmayan Facebook’un, en kısa zamanda bir açıklama yapması bekleniyor. Test aşaması daha da genişletilip, sistem açıkları halledildikten sonra tüm Facebook kullanıcılarına en kısa zamanda sunulması bekleniyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.