Instagram Regram özelliğini sonunda aktif hale getirme kararı aldı! Biliyorsunuz ki Instagram dünya çapında resim ve video paylaşım platformu olarak sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulama.

Instagram Regram

Instagram Regram Özelliği Geliyor

Geçtiğimiz yıllarda ilk olarak DM, yani “Direct Message” olarak bilinen özelliğin gelmesi ile birlikte WhatsApp tarzı bir mesajlaşma bölümüne sahip olan Instagram, sonrasında da kendine yeni özellikler eklemeye devam etti.

InstaStory adı verilen hikaye paylaşım modu ile 24 saat süreyle kişisel profilde yer alan ve 24 saatlik sürenin ardından otomatik olarak silinen bir özelliği kullanıma sundu.

Son olarak geçtiğimiz aylarda gelen güncelleme ile bu hikaye modunun kişisel profil sayfasında kalıcı olarak yer edinmesi sağlanmıştı.

Regram Nasıl Kullanılacak?

Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bilindiği üzere 140 karakter sınırı ile fikir ve düşüncelerin paylaşılabildiği bir uygulama olarak müşterilerine hizmet ediyor.

Twitter’ın kendine has olan ve çok kullanılan özelliklerinden biri olan retweet özelliği sayesinde Twitter kullanıcıları, takip ettikleri kişilerin Twitter hesaplarından paylaştıkları durumları kendi profillerinde paylaşmış oluyor.

Instagram Regram

Regram Şimdilik Sadece Hikayelerde Kullanılacak

Şirket Twitter’ın kendine özgü özelliği olan retweet özelliğini, Instagram regram olarak hayata geçirme çabasında. Böylelikle Twitter’da oldukça fazla kullanılan bu özelliği artık Instagram’da da deneyebileceğiz.

Regram özelliği, şu an için sadece hikayeler modunda test ediliyor. Instagram kullanıcısı, takip ettiği bir kullanıcının hikayeler bölümüne girerek buradaki bir içeriği, regram özelliği sayesinde kendi hikayeler modunda paylaşabilecek. Böylece o kişinin sayfasına da regram özelliği sayesinde erişebilme olanağı sunmuş olacak.

Hikayeler modu dışında Instagram’da standart paylaşımlarda da bu özelliğin kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yok. Ancak ilerleyen günlerde regram özelliğinin hikayeler modu ile sınırlı olmayacağı tahmin ediliyor.

Şu an için regram özelliğini sadece belirli bir kullanıcı ile test eden Instagram’ın, bu özelliği ne zaman tüm kullanıcılara açacağı ise maalesef bilinmiyor.

Bugüne kadar çoğu kişi, başkalarının Instagram paylaşımlarını kendi profillerinde paylaşabilmek için üçüncü parti uygulamalar kullanıyordu. Ancak regram özelliğinin gelmesiyle birlikte bu uygulamalar işlevlerini yitirecek gibi gözüküyor. Bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.